"Z dosud nezjištěných příčin začala hořet v zadním traktu rodinného domu dřevěná kolna, která byla přistavena přímo k fasádě. Přes dřevěné podbití se oheň rozšířil na půdu a celou střechu. Vzhledem prostorovému řešení a počasí hasiči neměli šanci použít výškovou techniku. Dvorek za domem je pro těžkou techniku nepřístupný a prudký kopec před domem byl pokrytý ledem," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková a dodala, že hasiči tak museli zasahovat s pomocí nastavovacích žebříků nebo přímo vnitřkem budovy.

Starosta města nechal posypat okolí požáru solí a štěrkem, aby se předešlo zranění zasahujících hasičů a nekontrolovanému pohybu zásahové techniky. Pro hasiče zajistil teplé nápoje a občerstvení.

"Na požárem zasaženou budovu přímo navazovaly z pravé i levé strany rodinné domy. Oba se hasičům podařilo před ohněm ochránit," řekla Jakoubková a dodala: "Předběžným odhadem se škody, které požár napáchal, pohybují kolem milionu korun. Aby bylo možné stanovit přesnou částku, musíme počkat na vyjádření majitele nemovitosti."

Čtěte také:

Žena zraněná při nehodě u Mochtína zemřela v nemocnici