Požár jako první zaznamenali sousedé, kteří viděli, jak se z oken valí kouř a zavolali hasiče. „Při našem příjezdu jsme našli ženu na chodbě, kudy se zřejmě snažila uniknout. Horní patro bylo kompletně zakouřené, zásah byl proveden v dýchací technice. Nejprve jsme použili vysokotlaké zařízení na hašení a po lokalizaci požáru a dohašení nastalo vyšetřování příčin,“ uvedl velitel hasičské stanice v Sušici, jejíž jednotka na místě zasahovala, Petr Ježek.

Požár nebyl dle jeho slov velkého rozsahu, ale hořely tam věci, například lino, jejichž zplodiny byly toxické a těžko dýchatelné, což se zřejmě stalo osudným ženě, které tam žila. „Bohužel jsme museli na místě u ženy, ročník 1928, konstatovat smrt a na místo byl vyslán koroner,“ sdělil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Ilustrační foto.
Tři řidiči byli pod vlivem drog, další usedl za volant opilý

Smutná událost je to i pro tamní obyvatele. „Paní měla byt nad hasičárnou a ráno nám volali, že u ní hoří. Přijeli jsme sem, ale už jsme se nahoru nedostali. Ani ve svém věku nebyla nijak nemocná. Je to velké neštěstí,“ řekl starosta Velhartic Pavel Prosr.

Příčina požáru je stále v šetření. Přijeli tam na pomoc ještě vyšetřovatelé z Plzně.

Ilustrační foto.
Muž přímo v obchodě vypil lahev rumu, pak ji odmítl zaplatit