Nejprve zasahovali v chatě na Špičáku. Na místě zjistili, že se požár šíří v podlaze mezi přízemím a podkrovím domku. „Protože nebylo patrné ohnisko požáru, byla k jeho vyhledání použita termokamera. Objekt o rozměrech 6×14 metrů byl v době požáru silně zakouřen, proto jednotky zasahovaly v dýchací technice a byla také nasazena přetlaková ventilace. Po lokalizaci požáru hasiči začali rozebírat část stropu, aby mohla být dohašena zbylá ohniska požár,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Po dalších osm hodin nad místem dohlíželi členové SDH Železná Ruda. Vyšetřovatel jako příčinu určil technickou závadu na komínovém tělese, odkud se požár rozšířil do mezistropí. Škoda po požáru se vyšplhala na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí tři miliony korun.

O několik hodin později vyjížděla hasičská jednotka do Těšína u Nalžovských Hor, kde hořelo seno uskladněné v půdním prostoru. „Hasiči začali s vynášením sena z objektu a k odvětrání prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Událost se obešla beze škody. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada na komínovém tělese. Po sedm hodin byla na místě zajištěna dohlídka jednotkou,“ doplnila Marešová.