„Když jsme přijížděli k obci, viděli jsme doslova ohnivou kouli,“ tak popsal jeden z hasičů požář stodoly v Dehtíně, která začala hořet v pondělí krátce po sedmé hodině ráno.


Stodola byla z části zaplněna senem, a tak profesionální hasiči z Klatov i jejich dobrovolní kolegové z Klatov, Švihova a Dehtína museli nejen hasit obrovské plameny, ale především zabránit tomu, aby přeskočily na blízký dům.


„Ráno jsme se vzbudili a vše bylo v plamenech. Ještě, že oheň nepřeskočil na staré stavení a že se dvěma koním a stádu ovcí podařilo ze stodoly utéci. Naštěstí měla zvířata otevřené dveře,“ řekla Deníku zdrcená spolumajitelka objektu Iveta Vajgertová a dodala: „Měli jsme tam sto metráků sena, sedla, postroje a další věci. Je to strašné.“


Široké okolí požáru zahalil štiplavý kouř, který cítili řidiči projíždějící po nedaleké hlavní silnici z Klatov na Plzeň ještě hodiny po ohni. „Škoda byla předběžně vyčíslena na zhruba 200 tisíc korun,“ uvedl krajský řídící důstojník hasičů Zdeněk Housar.


Podle krajské mluvčí hasičů Aleny Marešové strávili muži v modrých uniformách na místě deset hodin. „Požár nám byl ohlášen v 7.16 hodin a místo jsme předali majiteli v 17.18 hodin,“ uvedla Marešová dodala: „Pravděpodobnou příčinou požáru bylo samovznícení sena.“