Požár vypukl ve třetím patře panelového domu v ulici Pod Vodojemem, hořet začalo od postele. Na místo vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Horažďovic a taktéž „dobráci" z Malého Boru a Velkých Hydčic. S ohněm si rychle poradili, přesto ale stačil napáchat poměrně velké škody. „Škoda byla předběžně vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Příčinou jsme se zabývali spolu s policisty, na místě byl i expert přes elektřinu. Přesto ale příčina požáru zatím stanovena nebyla," řekl Deníku vyšetřovatel příčin požáru Hasičského záchranného sboru Klatovy Josef Šafařík.

Na místo vyjela i posádka zdravotnické záchranné služby, jejích služeb ale nebylo potřeba, mladíkovi ani nikomu jinému se nic nestalo.
Profesionální a dobrovolní hasiči z Horažďovic měli pondělní odpoledne hodně rušné, museli vyjíždět ještě do Chanovic, kde likvidovali požár v tamní společnosti HAAS Fertigbau. Pomáhali jim přitom jejich kolegové z Chanovic, Kasejovic a Nepomuku. „Došlo k požáru elektroinstalace v peletárně pilin. Příčinou je vznícení pilin v kabelovém žlabu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun," dodal Šafařík.