Na místo se hasiči vrátili po necelém roce, jeden velký požár totiž na tomto místě likvidovali i vloni v květnu.

„Pravděpodobnou příčinou nedělního požáru je samovznícení odpadu, další možnou příčinou je žhavý popel," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavla Jakoubková s tím, že tentokrát byl na rozdíl od loňska požár zpozorován relativně včas. „I přes jeho rychlé šíření se podařilo hasičům zastavit ho v polovině celkové plochy haly. Škody se pohybují kolem půl milionu korun, poškozena byla střešní konstrukce a elektroinstalace," řekla Jakoubková.

S plameny bojovali místní profesionální i dobrovolní hasiči posíleni o jednotky HZS Klatovy, SDH Malý Bor a SDH Velké Hydčice, s likvidací požáru jim pomáhali i zaměstnanci společnosti, kteří bagrem rozkrývali vrstvy odpadu a hasiči je postupně prolévali pěnou.

Obyvatelé Horažďovic nebyli požárem nijak ohroženi. „Vzhledem k dobrým rozptylovým podmínkám a tomu, že kouř šel z města ven, nebylo potřeba přijímat další opatření," potvrdila Jakoubková.

Na stejném místě zasahovali hasiči i vloni v polovině května, kdy ale oheň vypukl kolem čtvrté hodiny ranní a způsobil větší škody. „Požár zasáhl celou ocelohalu o rozměrech cca 15 x 20 metrů, poškozena byla střecha i stěny budovy a elektroinstalace. Předběžně byly škody vyčísleny na 1,2 milionu korun," zbilancovala tehdy dění Jakoubková. Dodala, že příčinou požáru bylo samovznícení odpadu.