Banální vaření oběda se pravděpodobně stalo osudným 90leté stařence z klatovské ulici Na Chmelnici. Na ženě se zřejmě vznítil u sporáku oděv a ona už nedokázala plamenům uniknout.

„Po celém domě byl dým, který šel z jejího bytu. Na paní jsme se ale nemohli dobouchat, tak jsme přivolali pomoc,“ řekla Deníku na místě jedna ze sousedek. „Bydlela tu s přítelem, ale toho minulý týden odvezli do nemocnice, tak tu teď byla sama. Špatně chodila, už téměř nevycházela ven,“ dodala další z žen, kterou štiplavý kouř vyhnal z domu.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Klatov se speciální technikou. Poté, co se v dýchací technice dostali skrz hustý kouř až do bytu, našli v kuchyni ohořelé tělo majitelky. Té nedokázali pomoci ani zdravotníci, kteří na místě čekali, až jim hasiči uvolní cestu.

„Žena si s největší pravděpodobností ohřívala potraviny na sporáku a přitom se jí zřejmě vznítil oděv na těle,“ řekla Deníku poté, co místo prozkoumali kriminalisté, krajská policejní mluvčí Pavla Soukupová. Ke stejné verzi se přiklání i hasiči. „Jediným ohniskem požáru byl oděv ženy,“ potvrdila krajská mluvčí hasičů Alena Marešová.

Policisté podle Soukupové vyloučili cizí zavinění, přesto příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva. Škoda byla předběžně odhadnuta na 30 tisíc korun.