Tato služba je všude poskytována zdarma, proto je o ni velký zájem a mnoho lidí jí využívá.

Vyhledávána je nejčastěji lidmi, kteří nemají kancelář nebo upřednostňují schůzky v příjemném prostředí kaváren před kanceláří.

„Ano, hodně lidí se ptá, zda máme Wi–Fi, je to hodně žádané. Nejvíce si myslím, že toho využívají realitní makléři, pojišťovací poradci, obchodní zástupci, kteří si zde sjednávají schůzky a probírají různé nabídky a smlouvy,“ řekla majitelka cukrárny Varesina v Klatovech Alena Frouzová.

„Pracuji hlavně v terénu, takže tyhle typy kaváren vyhledávám hodně často. Scházím se tam například se zákaznicemi nebo spolupracovnicemi. Můžeme pohodlně při kafíčku pracovat a vyřizovat například objednávky,“ vysvětlila Marie Stupková, která pracuje jako obchodní zástupce.

„Pro mě je určitě výhoda, když můžu při schůzce s klientem využít počítače a internetu. Mohu tak ukázat různé modelové situace, ke kterým bez internetu nemám přístup. Ulehčí mi to práci a klient je spokojen. A mnohem raději se s klienty scházím v kavárnách než v kanceláři, je to takové osobitější,“ pochvaloval si pojišťovací poradce Martin Podhorský.

V Horažďovicích můžete Wi–Fi připojení využít například v cukrárně Caffe Čokoláda. „Řekla bych, že to je hodně oblíbené, zrovna nedávno si tady jeden pán pochvaloval, jak dobře tady chytne signál. Chodí k nám lidé, kteří chodí do škol, obchodní zástupci, ale přijdou i tací, kteří si chtějí jen něco vyhledat. Určitě si myslím, že je to dobrá věc a zájem poroste ještě více,“ sdělila majitelka Marcela Velíšková.

Ani Sušice není výjimkou, i tam je tato služba vyhledávána a využívána mnoha lidmi.

„Ano, chodí k nám kvůli tomu hodně lidí. Většinou ve věku do čtyřiceti let. Nejde říct, který typ nejčastěji, řekl bych, že každý, kdo má notebook a nechce sedět doma,“ vysvětlil provozovatel Pilsner Restaurant and Music Bar Sokolovna Jan Patlejch.

Wi–Fi připojení v kavárnách a restauracích konkuruje i starším internetovým kavárnám. V květnu loňského roku byla například zavřena internetová kavárna ve Václavské ulici v Klatovech, z důvodů, které nám sdělil její provozovatel Milan Pavlík. „Internet už se v té době začal hodně rozšiřovat a už začal zájem klesat, chodilo málo lidí a pak se začínalo právě s Wi–Fi připojením v restauracích, proto už o internetové kavárny nebyl zájem,“ řekl Pavlík.