Zhruba o deset procent dráž nakoupí zákazníci letošní velikonoční zboží v obchodech na Klatovsku. Mohou za to prý vysoké ceny surovin a stále se zvyšující náklady na energie i další výdaje.

„V lednu jsme například za kilogram cukru zaplatili 13 korun, teď platíme 24 korun, mouka byla za sedm korun, teď stojí devět. To se musí někde odrazit,“ zlobí se soukromý pekař Petr Fiala z Klatov.

Pekaři na Klatovsku i přes vysoké náklady chystají pro zákazníky na velikonoční stůl celou řadu tradičních výrobků. „Zůstáváme u klasiky, a to u beránků, zajíců, bochánků. Je to typický sortiment, který po nás naši zákazníci vyžadují,“ říká sušický pekař Karel Rendl, který na letošní Velikonoce napeče téměř dva tisíce beránků.

Stejný počet chystá i Fiala. „Péci se začne trvanlivější pečivo během příštího týdne. I u nás jde o beránky a zajíce, kteří se pečou buď z biskupského těsta, nebo ze šlehaného. Některé jsou cukrované, jiné se polévají tmavou nebo světlou polevou. Pečeme tradičně i mazance a další pečivo. Do Velikonoc ve druhé polovině dubna se téměř nezastavíme,“ pokračuje Fiala. Pekaři začínají s pečením zhruba čtyři týdny před svátky.

Klasického beránka z biskupského těsta 450 g bez polevy pořídíte letos průměrně do 60 korun, s polevou do 65 korun. „Dávám rozhodně přednost výrobkům z malých pekáren, které pečou ze dne na den. V obchodních centrech jsou sice levnější, ale beránci i mazance tam leží už od začátku března,“ uvádí Kateřina Vídršperková z Klatov.

Obchody jsou velikonočním zbožím doslova napěchovány již několik týdnů. „Velký zájem je o různé čokoládové figurky beránků, zajíčků, vajíček, kytiček či oveček. Prodávají se kolekce čokoládových vajíček a mnohé další foukané nebo plněné figurky. Do obchodů se vracejí i barvy na malování vajec a různé nálepky,“ říká prodavačka Božena Krátká.