„Neobvyklá přehlídka podnikatelů, kteří dokáží originálním způsobem posouvat zažitá pravidla a svým zákazníkům díky tomu přinášet jasné výhody, je zajímavá nejen pro pořadatele a partnery soutěží,“ říká Michal Kaderka, mediální zástupce soutěží Firma roku a Živnostník roku, v jejichž rámci se už potřetí podnikatelský rebel hledá.

Šanci mají podle organizátorů firmy ze všech oborů. Už teď se o rebelský trůn ucházejí například výrobce dřevěného kování, taxikář, výrobce a prodejce firemních databází nebo výrobce věcí ze skla.

V loňském roce ocenění v regionu získal Martin Volf za odvahu podnikat v oboru muzejnictví. Založil totiž Muzeum techniky a řemesel v Kolovči u Domažlic, kde nejen prezentuje hrnčířské techniky, ale díky samovýrobě není firma závislá na odběru keramiky od jiných dodavatelů.

Do kategorie Vodafone Byznys rebel se lze přihlásit přes formulář na webových stránkách www.firmaroku.cz nejpozději do třicátého června. Držitel titulu bude vyhlášen třiadvacátého září v Plzni společně s vítězi krajského kola podnikatelských soutěží Živnostník roku a Firma roku.

Historicky prvním vítězem kategorie byli v roce 2010 spolumajitelé plzeňské sítě The PUB Jaroslav Stuna a Martin Šampalík.