Jak informoval list Passauer Neue Presse (PNP), toto pondělí automobilka představila klíčové body projektu na předběžné schůzce se zástupci úřadů zapojených do schvalovacího procesu. „Plánem je postupné rozšiřování areálu a vytvoření 1600 pracovních míst v oblasti e-mobility po dokončení první fáze výstavby," řekl Alexander Kiy, který je zodpovědný za zřízení nového areálu pro výrobu baterií.

Vše je ale na samém počátku, setkání bylo informativní. „Zatím nebylo nic oficiálně předloženo, vše teprve začíná," uvedl pro PNP mluvčí okresního úřadu Straubing-Bogen Tobias Welck. Potvrdil ale, že všichni účastníci setkání mají zájem na výstavbě nového závodu BMW. Sama automobilka informovala, že všechna potřebná řízení se teprve uskuteční, příslušné orgány se budou zabývat i dopady továrny na region. V místě také vznikla občanská iniciativa, která chce řešit dopravní i další problémy spojené s novým závodem.

Jak list také uvedl, mnichovská automobilka oznámila, že 70 procent pracovních pozic by měli obsadit zaměstnanci BMW z jiných míst.