Třebaže jsou Klatovy menší město, i takový podnik si našel svou klientelu. Podařilo se mu přežít i koronavirovou pauzu. „Naštěstí nám vyšel vstříc majitel objektu ohledně nájmu, takže se to dalo zvládnout. Jinak jsme to brali jako delší dovolenou. Nyní jsme rádi, že už jsme mohli otevřít, ale práce v ochranných pomůckách je hrozná. V roušce to ještě jde, ale štít, to je katastrofa – hází odlesky, blesky do očí. Střih trvá zhruba 30 až 45 minut, takže je to náročné, ale musíme to zvládnout. Pak po každém zákazníkovi dezinfikujeme,“ řekl Frydrych, který začal stříhat před více než třemi lety, když bylo v místě tetovací studio.

Měl odtud již svoji klientelu, a tak po uzavření salonu nechtěl skončit. Udělal si nejprve koutek na stříhání, a když se mu počet zákazníků zvyšoval, rozhodl se otevřít Barber shop. „Jde o místo pro chlapy, aby si užili lepší službu. Nabízíme ke stříhání drink. Vodu, pivo, kávu. Není to o stříhání za 15 minut, ale o kompletní péči o zákazníka,“ uvedl kadeřník.

NECHODÍ JEN „ŠAMPÓNI“

Od pečlivější služby se odvíjí i cena, takže se tam nejdete ostříhat za 80 korun. Ale ani to muže neodradí, chtějí o sebe nechat pečovat. Mohlo by se zdát, že podnik navštěvují jen „šampónci“, ale není tomu tak. „Každý měsíc se klientela rozrůstá. Lidé si to řeknou mezi sebou. Je vidět, že chlapi už chtějí také vypadat lépe. Řekl bych, že sem chodí všichni – od zemědělců přes prodavače a finanční poradce až po podnikatele. Vítáme všechny,“ vyjmenoval Frydrych.

Pro vyšší zájem rozšířil svůj tým a chystá i zvětšování prostorů pro službu, kterou pánové jistě uvítají. „Stávalo se nám, že přišla s ženichem parta kluků, přinesli si lahev a chtěli se nechat ostříhat. Chceme tak udělat místo, kam přijde taková parta lidí, budou mít soukromí, dostanou svého holiče a ten se o ně postará,“ nastínil plány kadeřník a dodal, že tento servis neplánují pro ženy. I z dětské klientely stříhají jen chlapce.

Kromě vlasů pečují také o vousy.