Nová a větší výrobní hala společnosti Greiner PURtec je sice v provozu už od ledna tohoto roku, ale oficiálně otevřena byla až v pátek 24. dubna, kdy byl připraven také doprovodný program – prohlídky haly, ceremoniál zasazení stromu nebo tradiční česká muzika.

„Oficiální otevření haly se koná až teď i proto, že právě slavíme desetileté výročí od založení společnosti v České republice a spojili jsme tedy pro dnešek hned tři důležité události – rozšíření výroby, nová hala, výročí,“ objasnil Aleš Brůha, vedoucí nýrského závodu společnosti Greiner PURtec.

V současnosti pracuje v Nýrsku pro firmu zhruba 150 lidí, zeptali jsme se proto, zda společnost v souvislosti s větší výrobní halou neplánuje přijmout nové zaměstnance. „Maximum nové haly je 350 až 400 zaměstnanců, takže teď jde spíše o otázku rozšíření výroby,“ vysvětlil Brůha a doplnil: „Výrobu jsme navyšovali celý druhý půlrok minulého roku, momentálně ji nenavyšujeme ani nepřijímáme nové pracovníky. Nicméně uvidíme, jak se bude vyvíjet trh, předpokládáme, že bychom od června či července výrobu rozšiřovali a pak bychom nové zaměstnance určitě potřebovali.“

Společnost Greiner PURtec se zabývá např výrobou sedáků a opěráků do interiéru letadel nebo tepelných izolací a je součástí mezinárodní společnosti Greiner Group, kromě České republiky působí v Rakousku, Německu, Číně a ve Spojených státech amerických.