Zásoben je dostatečně Drůbežářský závod v Klatovech. „Myslím si, že ochranné pomůcky i dezinfekce by nám pro zaměstnance měla stačit. Máme všeho dost,“ řekl ředitel klatovského závodu David Bednář, který dodal, že i když zásoby mají, pomoci jiným nemohou. „Řešili jsme to v rámci naší skupiny, protože máme firem v našem holdingu víc. Zásoby by nám měly dostačit k tomu, abychom udrželi náš provoz, nejsme schopni dávat dezinfekci dál. Tím, že jsme potravinářský provoz, tak jsou zvýšeny nároky dezinfikování.“

Podobné to má i Mlékárna Klatovy, které pomáhá i mateřská skupina. „S ohledem na přísná pravidla navázaná na potravinářský provoz disponuje Mlékárna Klatovy a. s. v současné době dostatečným množstvím ochranných pracovních pomůcek i desinfekčních prostředků,“ sdělil ředitel společnosti Pierre Hecquet. „V pravidelném kontaktu jsme s Ministerstvem průmyslu České republiky a podporu čerpáme také z naší mateřské skupiny Lactalis Group,“ dodal ředitel.

Více práce už ale s udržením zásob ochranných pomůcek pro pracovníky mají Pekárny a cukrárny v Klatovech. „Zatím pomůcky máme, ale to nám vydrží tak zhruba na týden, takže se permanentně snažíme shánět další zásoby, abychom udrželi výrobu,“ sdělil ředitel Antonín Trefanec.

Koronavirus v Česku