Kamenný obchod, který se nachází v Lobezské ulici na Slovanech, zajistí spotřebitelům jejich dostupnost i mimo tolik oblíbené Plzeňské farmářské trhy.

„Farmářský obchod nabízí potravinářské produkty od konkrétních malých a středních zpracovatelských podniků, pěstitelů i chovatelů. Snažíme se prodávat zboží zejména z Plzeňského kraje, ale například o zeleninu je zde nouze, a proto využíváme třeba pěstitele z Litoměřicka,“ uvádí koordinátor Plzeňských farmářských trhů Tomáš Popp s tím, že cena zeleniny by se dovozem navýšit neměla. Otevřeno je zde od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin.

„Často navštěvuji farmářské trhy, ale je určitě lepší, když si můžete kvalitní domácí zboží zakoupit kdykoliv chcete,“ vysvětluje jedna z prvních zákaznic Jana Šlaufová z Červeného Hrádku.

Podle primátora Plzně Martina Baxy regionální potraviny ke každému městu patří. „Součástí každého historického města byly a jsou farmářské trhy. Lidé na nich nejen nakupují, ale setkávají se zde a hovoří spolu. Je dobře, že i Plzeň jde v těchto stopách,“ míní Baxa.

Podle Poppa trhy navštěvuje stále více zahraničních turistů. „Chtějí si z návštěvy odvézt nějakou místní pochoutku typickou pro tuto oblast. Třeba se i náš obchod časem stane jedním z turistických cílů,“ přeje si Popp.