Závodník TJ Klatovy totiž na tehdejším sdruženém krajském finále v plavání Plzeňského a Karlovarského kraje získal dvě zlaté medaile. Pojďme se nyní společně podívat na to, co jsme o tomto velkém úspěchu v Klatovském deníku tenkrát psali. A to v rámci tradiční nedělní rubriky Zpátky do minulosti.

Tehdy jsme v našem Deníku napsali: Tyto závody se plavou dvakrát ročně a TJ Klatovy v letošním druhém dějství reprezentovali Jan Panenka, Zuzana Hašková, Lucie Hořejší a Karolína Bezpalcová. Podařilo se jim vybojovat celkem pět medailí. Nejúspěšnější byl Panenka, který v prsařské stovce časem 1:26,0 minuty vyhrál a stejný výsledek zopakoval časem 3:06,2 minuty také na dvoustovce. Stal se tak dvojnásobným přeborníkem oblasti.

O zbývající kovy se postarala Karolína Bezpalcová (roč. 2003), která vyplavala bronz na polohové stovce a stříbro na polohové dvoustovce a motýlkové stovce. Zbývající členky výpravy Plaveckého klubu TJ Klatovy se umístily v první desítce. „Medaile na krajských závodech od starších žákovských plavců a titul přeborníka oblasti jsou potěšujícím bonusem,“ byl spokojen s výsledky závodu trenér klatovského plaveckého klubu Ivan Šlajs, jenž je šéftrenérem plaveckého oddílu ve městě pod Černou věží do dnešních dní.