Ale teď k věci. Před devíti lety v březnu se v Praze konalo již devatenácté mistrovství Čech v silovém trojboji, kde své zastoupení měly také dva klatovské oddíly.

Tenkrát jsme v Deníku napsali: Dva klatovské kluby vyslaly své zástupce na 19. mistrovství Čech v silovém trojboji, které se konalo v Praze. Na závody se letos nominovalo z mistrovství oblastí celkem 47 borců, z toho 8 žen.

Za Sokol Klatovy nastoupil v nejobsazenější kategorii do 105 kg Karel Pinkava. Přestože si vytvořil nový osobní rekord 682,5 kg, skončil na 4. místě. V dřepu se zlepšil z 230 kg na 240 kg, v benchpressu ze 150 kg na 157 kg a v pozvedu vyrovnal výkonem 280 kg svůj osobní rekord. Pinkava má za sebou skvělý rok, dokázal překonat osobní rekord už o 52,5 kg. Zástupce Sokola Klatovy svým výkonem v Praze postoupil na mistrovství ČR. V kategorii do 105 kg zvítězil Martin Brabec z klubu Sport Apis Praha výkonem 800 kg, druhý skončil Petr Schmid (Sokol Vršovice, 760 kg) a třetí Pavel Hulák (TJ Sokol Nymburk, 715 kg).

Na pražské mistrovství Čech vyslal svého zástupce také Powerlifting Klatovy. A nebyl jím nikdo jiný, než čerstvý juniorský mistr republiky v benchpressu Jan Lorenc.Lorenc bojoval v kategorii do 66 kg. V dřepu měl jeho výkon hodnotu 155 kg, V benchpressu zvládl ve druhém pokusu 115 kg a nechal si naložit 120 kg. Přestože tuto hmotnost na MČR juniorů v klidu zvedl, tentokrát se mu to nepodařilo. Na benchpressu vypadl hlavní adept na vítězství v této kategorii a proto se rozhořel boj o první místo s dalším favoritem, Tiborem Šalátem. Lorenc měl v porovnání s ním lepší dřep, ale na benchpressu výrazně ztratil, proto měl rozhodnout mrtvý tah, který je jeho nejsilnější disciplínou. Ztráta z benchpressu ale byla přece jen vysoká, a tak se dvacetiletý klatovský silák musel „spokojit“ s celkovou druhou příčkou.