Ve finálovém běhu na 60 metrů si zaběhl nový osobní rekord 7,37 sekundy, a to samé předvedl v běhu na 150 metrů (17,77 s). Svoji úžasnou běžeckou formu předvedl také jako finišman štafety na čtyřikrát 60 metrů, která ve složení Bartoš, Kotiš, Slivoň a Kalouner vybojovala druhé místo za Škodou Plzeň.

I. B třída, skupina B (25. kolo): TJ Sokol Štěnovice (na snímku hráči v modrých dresech) - FK Svéradice (zelení) 1:4.
PODÍVEJTE SE: Svéradice uspěly ve Štěnovicích, o víkendu si to rozdají s Losinou

Druhé zlato klatovské výpravy vybojoval tyčkař Vojtěch Bartoš, který předváděl parádní výkony, a nakonec posunul své dosavadní maximum o 10 cm a přeletěl laťku ve výšce 270 cm. Celé sobotní závody začínaly výškou žáků a zde Michal Hampl vybojoval první medaili pro klatovský oddíl. Za výkon v novém osobním rekordu 162 cm bral bronz.

Další medailové úspěchy

Velkou radost ale dělali i vrhači, a to na disku a kouli. Zde se všichni klatovští kluci dostali do finále a vždy urvali alespoň bronz. Nejprve v disku překvapil parádními otočkami Radek Němeček, který dlouho čekal na svojí první medaili, a až v sobotu se dočkal bronzu za svůj nejdelší hod do vzdálenosti 33,76 metru.

Zatímco na podzim vyhráli fotbalisté Pačejova (černí) 2:1, víkendová odveta se jim vůbec nepovedla. Záloha divizních Klatov (červení) doma zvítězila 8:0.
Dva hattricky, totální demolice. Béčko fotbalových Klatov zametlo s Pačejovem

Jen o pár centimetrů za ním zaostal Martin Jáchymovský (33,10 metru) na čtvrtém místě a pátý skončil s novým osobním rekordem Michal Hampl (32,07 metru). Podobné to bylo na kouli, kde si chlapci vyměnili pořadí.

Bronz bral Martin Jáchymovský za 12,21 metru (osobní rekord), Radek Němeček skončil pátý s osobákem 11,06 metru a trojici do finále doplňoval překážkář Ondřej Slivoň (8. místo - 8,94 metru). Ondřej Slivoň v sobotu běžel poprvé 200 metrů překážek s časem 30,59 sekundy se umístil na páté pozici.

Čertovský turnaj Pohorsko 2022.
Další ročník turnaje v Pohorsku se blíží, svůj tým můžete přihlásit i vy

Celá řada pátých příček

Pátých míst měli Klatovští hned několik. Lenka Miltová tuto příčku vybojovala ve skoku vysokém (136 cm), Kateřina Matějková byla pátá hned dvakrát v kouli (9,51 metru) a v disku prvně zkoušela otočku a hned z toho byl osobní rekord 24,25 metru. Velmi pěkné výkony předvedli i sprinteři a sprinterky, kteří si vylepšili svoje osobáky na 60 metrů, ale také v běhu na 150 metrů – Aneta Vítovcová (8,62 s, 20,59 s), Tereza Hromadová (8,76 s, 21,82 s), Kryštof Kotiš (19,72 s), Vojtěch Bartoš (19,17 s) a Lukáš Vondráček (21,27 s), který si vylepšil i dálkařské maximum na 5,02 metru.

Ilustrační snímek, fotbal.
První ročník Memoriálu Pavla Řezáče se blíží, v Hradešicích navážou na Andělky

Na dlouhých překážkách a v kouli se představila ještě Karolína Maršíková a svoji premiéru si odbyli Donart Ramizi ve skoku vysokém a na šedesátce, a Vítek Bešta, taktéž v běhu na 60 metrů a ve skoku dalekém. „Všem našim medailistům gratulujeme a svěřencům děkujeme za parádní výkony, které předvedli, a těm, co se tentokrát tak nedařilo, popřejeme, ať nevěší hlavu a makají na sobě dál, úspěch se dostaví,“ uvedli trenéři Atletiky Klatovy.

Mladší kluci zazářili ve štafetě

Mladší žactvo jelo sice v menším počtu než starší, ale všichni předvedli maximální výkony. Bronzová medaile cinkla Václavu Wachtlovi v kouli a také štafetě na čtyřikrát 60 metrů ve složení Filip Špatenka, Matouš Drnec, Václav Wachtl a Oskar Kotiš, která byla dokonce na stříbrné pozici. Pěkné páté místo v dálce vybojoval kvalitním výkonem 433 cm Matouš Drnec. Dobře závodila jediná klatovská mladší žákyně Alena Wachtlová.

TJ Pfeifer Chanovice (červení), archivní snímek.
Okresní derby pro Chanovice. O výhře na půdě Hrádku rozhodl v závěru Prýmas

OMD dorostu a juniorů a dospělých

V neděli 21. května čekalo totéž mistrovství dvou krajů dospělé, dorostence a juniory, tentokrát v Domažlicích. Klatovská Atletika zde získala čtyři tituly a další medaile. Dvě zlata vybojoval Jiří Bešta v tyči a na 400 metrů překážek, k čemuž přidal ještě stříbro na krátkých překážkách.

Švihov slaví postup do krajské I. B třídy.

Mistryněmi dvou krajů se staly v tyči žen dorostenka Dagmar Řezáčová, která přidala bronz na 300 metrů překážek. V běhu na 3000 metrů žen suverénně zvítězila Nikola Hatová. Další bronzové medaile přidali Jakub Beneda (běh na 800 metrů), Martin Ruhsam (v disku), Vojtěch Koželuh a Lukáš Bešta na překážkách sprintech.

Výborně si vedli i atleti ze Sušice

Dařilo se i druhému okresnímu oddílu ze Sušice – dorostenec Václav Mužík získal dva bronzy v trojskoku a oštěpu, stříbro si podělily dvě sušické tyčkařky se shodným výkonem i zápisem - Anna Valnetová a Barbora Kolářová.

Dětský den SK Klatovy 1898 - pátek 2. června 2023.
PODÍVEJTE SE: Dětský den na fotbalovém hřišti. Soutěže, hry i viktorián Sýkora

O den dříve ve Stříbře vyhrála tyčku žákyň Alena Matoušková, druhý byl Jindřich Šrejma, který ještě přidal bronzovou medaili v kladivu žáků.

O stejném víkendu se dařilo i klatovským atletkám na větších mítíncích. Na slavném memoriálu Ludvíka Daňka vyhrála Julie Kubátová svůj běh na 800 metrů, v německém Halle zvítězila na vrhačském mítinku ve vrhu koulí Karolína Machová.

Autoři: Vojtěch Koželuh, Václav Šelmát, Martin Mangl

TJ Měcholupy (černí) versus SK Bolešiny (modří), archiv.