Na vrcholný závod sezony se sjelo na 700 závodníků z 86 klubů. Už jen samotná účast na republikovém šampionátu je pro závodníky velký úspěch, neboť na šampionát je nutné se kvalifikovat z národních pohárů a nominačních turnajů konaných po celý rok. A jen ti nejlepší z nejlepších se pak mohou utkat o republikové tituly.

Z Klatov si nominaci zajistili třináctiletí Kryštof Ruža a Anika Draheimová, závodící za oddíl Budo Plzeň. Kryštof Ruža se nominoval v kategorii kumite starší žáci do 52 kg a na šampionát jel s cílem obhájit celkové prvenství. V posledních letech totiž ve své kategorii kumite nenašel přemožitele.

I když v průběhu roku přešel do těžší váhové kategorie, ani letos na něj nikdo ze soupeřů neměl. Své protivníky deklasoval ještě před časovým limitem a téměř suverénně dokráčel až do finále. V něm se utkal s Davidem Chačatrjanem z TJ Krupka, který ale opět poznal, co to je prohrát 8:0 ještě před časovým limitem. Kryštof Ruža tak zcela zaslouženě získal pohár pro mistra republiky.

Anika Draheimová se nominovala ve dvou kategoriích a to v kata a kumite starších žákyň. V kata prohrála až ve třetím kole, kde jí zastavila pozdější bronzová medailistka z Českých Budějovic Mira Bučková. V kumite starších žákyň do 42 kg se Anika nezalekla těžkých soupeřek a po čistých výhrách a především po nečekané výhře v semifinále nad favoritkou turnaje Kadlecovou se dostala do finále. Zde se utkala s Michaelou Medovou z Fight clubu ČB, které podlehla 1:3. Anika tak skončila druhá a může se radovat z titulu vicemistryně České republiky.