V elitní dvacítce čistě individuálního podniku ve Švédsku bylo hned šestnáct Norů, tři Švédové a … Jan Šrail. Ten po famózním výkonu zajel v rámci závodů Ski Classics (dálkové běhy na lyžích) životní výsledek. Osmé místo je toho patřičným důkazem. „Je to pro mě pohádka, jsem fakt nadšený,“ jásal po příjezdu domů člen laufařského Vltava Fund Ski Teamu. „Je vidět, že na to je, když si to všechno sedne,“ pokračoval v telefonickém rozhovoru pro Deník.

O jeho výborném výsledku rozhodl především skvělý začátek. „Dlouho jsem byl na prvních mezičasech první, druhý, ale v závěru jsem přece jen něco málo ztratil. Celkově jsem se ale cítil velice dobře a musím smeknout klobouk před našim servisním týmem, který odvedl neskutečnou práci a hodně mi pomohl,“ děkoval na dálku chlapíkům, kteří se týmu starají o připravenost lyží.

32letý lyžař Jan Šrail.Jan Šrail.Zdroj: Vltava Fund Ski Team

Dobře se Jan Šrail cítil i den předem v rámci 50 km dlouhého závodu Grönklitt Orsa Criterium ve stejném středisku, kde ovšem skončil až devětatřicátý. „Servisáci znovu odvedli skvělou práci, udělali maximum. I já jsem se na startu cítil velmi dobře, ale udělal jsem naprosto dětskou chybu,“ kroutil hlavou nad vlastním rozhodnutím a vysvětlil, že do studených podmínek dal přednost příliš teplým lyžím, které což jeho výkon v bílé stopě značně poznamenalo. 

Co bylo, bylo. Mírné zklamání vystřídala euforie, ale teď už se chlapík ze Šumavy připravuje na další závody. Za necelých čtrnáct dní si to Jan Šrail namíří opět do Švédska, kde se jede legendární Vasaloppet na 90 km (česky Vasův běh). Ten je jedenáctým dílem elitní kategorie (PRO TOUR) letošního ročníku seriálu Ski Classics. Ještě předtím (tento víkend) si ale dá závod v tuzemsku, a sice 38. ročník Šumavského Skimaratonu, který vloni dokázal vyhrát o dvě vteřiny před svým kolegou a kamarádem z Vltava Fund Ski Teamu Fabiánem Štočkem.

Jan Šrail.
Prvotřídní senzace! Šrail obsadil v časovce ve Švédsku fantastické osmé místo