I v letošním ročníku budou o medaile bojovat sjezdaři v obřím slalomu, klasici v běhu hladkém i štafetovém, pro snowboardisty bude připraven obří slalom.

Závodnice a závodníci budou startovat v pěti kategoriích, a to od těch nejmenších až po studenty středních škol a učilišť.

V I. kategorii startují žáci 1. – 3. tříd, ve II. pak kluci a děvčata 4. a 5. tříd, III. kategorie je určena žactvu 6. a 7. tříd ZŠ a odpovídajících ročníky víceletých gymnázií, ve IV. kategorii bude bojovat starší žactvo 8. a 9. tříd ZŠ a v V. kategorii pak studenti středních škol a učilišť.

Obří slalom se uskuteční na Alpalouce na Špičáku, ředitelkou soutěže je Jana Prošková. Od 8.00 do 9,00 hodin je prezence v závodní kanceláři, v 9.35 hodin bude odstartováno první kolo.

Běžecké disciplíny, a to závod jednotlivců i štafet, se konají v běžeckém areálu na Belvederu v Železné Rudě, ředitelem soutěže je Ctirad Drahorád. Poběží se klasickým způsobem, podle věku se poběží od jednoho do tří km, štafety si to rozdají na trati 3×1 km. Prezence je od 8.00 do 9.00 hodin v lyžařské chatě Tatranu, start jednotlivců je plánován na 9.30 hodin, start štafet pak na 11.00 hodin.

Obří slalom snowboardistů se tentokráte uskuteční též na Alpalouce na Špičáku, ředitelem je Jaroslav Lehký. Startují závodníci až od II. kategorie, v každé kategorii mohou startovat maximálně tři chlapci a tři děvčata, start 1. kola je plánován na 9.30 hodin.

Na organizaci této akce, která se na Šumavě koná již jako 37. ročník, se podílejí Základní a mateřská škola K. Klostermanna Železná Ruda, TJ Tatran Železná Ruda, TRAVEL FREE, s.r.o., Lesy ČR, s.p., Komise sportů a her Pošumavského sportovního sdružení Klatovy, město Železná Ruda a Asociace školních sportovních klubů ČR.

Karel Šot