„Děkujeme Josefu Skálovi za všechno, co pro sport a Pošumavské sportovní sdružení okresu Klatovy udělal. Byl to skvělý člověk a sportovec tělem i duší. Čest jeho památce,“ uvedl smutně za Pošumavské sportovní sdružení referent organizace Pavel Šot.

Jako sportovně nadaný mladík hrával Josef Skála závodně Českou (Národní) házenou a lední hokej, ale již brzy po své dvacítce se v těchto sportech začal prosazovat i jako uznávaný rozhodčí.

Pracoval též jako trenér volejbalistek TJ Klatovy ve II. lize žen a v krajském přeboru, později jako trenér žen a předseda oddílu volejbalu TJ Sokol Janovice. Jako rozhodčí I. třídy řídil i ligové volejbalové soutěže.

Marcela Joglová.
Splnila si sen, navíc ukořistila podpis od rekordmana a olympijského šampiona

Respekt si získával především perfektními znalostmi pravidel, velkým citem pro hru a všeobecným sportovním přehledem, a tak nepřekvapilo, že byl osloven a postupně i získán do funkcionářské práce v tělovýchově. Stal se dlouholetým a uznávaným funkcionářem okresních svazů Klatovy Národní házené, ledního hokeje, volejbalu a následně i Okresního výboru ČSTV.

Josef Skála byl od roku 1991 členem výkonného výboru Pošumavského sportovního sdružení okresu Klatovy, ve kterém vykonával funkci místopředsedy.

V roce 2009 se pak stal předsedou této organizace, která v klatovském okresu v současnosti sdružuje 73 sportovních klubů a tělovýchovných jednot s celkovým počtem více jak sedm tisíc členů.

Ve prospěch sportu odvedl obrovský kus poctivé práce a za svou činnost v tělovýchově obdržel Čestný odznak České unie sportu. V rámci slavnostního vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015 vstoupil jako zasloužilá osobnost klatovského sportu do Síně slávy.

Autoři: Pavel Šot, Martin Mangl

Jiří Klouda.
Práce funkcionáře je vidět až ve chvíli, kdy ji neuděláte, tvrdí Jiří Klouda