Oproti předchozím ročníkům se letos malinko změnil formát soutěže. Na programu bude celkem deset kol, přičemž každé kolo fanouškům nabídne tři zápasy. Letní Dívčí amatérskou fotbalovou ligu bude hrát šest týmů, a to dvoukolovým systémem. „Většina zúčastněných družstev se potýká s nedostatkem hráček, takže se bude hrát dvoukolově, ale hlavně v počtu 4+1,“ sdělila Deníku Yvetta Chmelová, fotbalistka PS Křeč Mochtín s tím, že do loňska se ještě hrálo systémem 5+1 (pět hráček do pole a jedna brankářka).

V sobotu 30. dubna startuje letní Dívčí amatérská fotbalová liga 2022.V sobotu 30. dubna startuje letní Dívčí amatérská fotbalová liga 2022.Zdroj: Yvetta Chmelová

Letní sezonu 2022 odpálí už v 9 hodin souboj mezi bolešinskou Kobrou a Sokolky z Neznašov, které zimní sezonu nedohrály, ale na čerstvém vzduchu budou zase chytat druhý dech. O hodinu déle změří síly Andělky Chanovice s PS Křeč Mochtín a první kolo završí bitva týmů z jihu Plzeňska – Devils Klášter vyzvou Topovky Řenče, které byly příjemným překvapením nedávné zimní ligy.

Letní Dívčí amatérská fotbalová liga - program 1. kola – sobota 9.00: Kobra Stars – Sokolky Neznašovy, 10.00: PS Křeč Mochtín – Andělky Chanovice, 11.00: Devils Klášter – Topovky Řenče (všechny zápasy se hrají na Vodojemu v Klatovech, pořadatelem 1. kola je PS Křeč Mochtín).

Enduro MTB, ilustrační fotogalerie.
Kam na Klatovsku za sportem? Na souboje horských kol i běžecký závod v Nýrsku