Za další dva měsíce nastoupil k prvnímu tréninku v oddíle BK Klatovy. S týmem U11 se stal krajským přeborníkem pro sezonu 2017/2018 a na republikovém Národním finále kategorie U11 na jaře 2018 v Hradci Králové skončil jeho tým na čtvrtém místě. Jako kapitán týmu ZŠ Švihov odehrál od května až do prosince loňského roku všech 20 vítězných utkání v jr. NBA od okresní a regionální kvalifikace až po utkání v jihozápadní divizi, finále západní konference a vlastní Final Four před kamerami televizní stanice Nova Sport.

Výsledek z finále, kde Švihov porazil Brandýs nad Labem 79:41 jasně hovoří o suverenitě, se kterou prošel jeho tým jr. NBA, do které se v roce 2018 zapojilo více než 130 základních škol. „Petr je pozorný, poctivě trénující hráč, na hřišti velký bojovník s velkým smyslem pro kolektivní pojetí hry,“ popsal svého svěřence zkušený klatovský trenér Jindřich Svojanovský.

Co pro tebe znamená basketbal, kdo tě k němu přivedl a kdo tě v této míčové hře nejvíce podporuje?
Basketbal jsem si zamiloval. Znamená pro mě hodně. Tréninky, zápasy, turnaje a také kamarádi, kteří mě do basketbalového kroužku přivedli, a hlavně pak pan trenér Svojanovský, který mě naučil všechno, co z basketbalu umím, i když mi stále připomíná, že se toho ještě moc musím naučit. No a nejvíc mě podporují rodiče, sourozenci a prarodiče.

Kdy ses vlastně dozvěděl, že se podíváš do Velké Británie na zápas NBA? Jaká byla tvá první reakce?
Pan trenér informoval mé rodiče asi čtrnáct dní před odletem. Úplně nejdřív jsem dostal strach, protože jsem ještě nikdy letadlem neletěl a nikdy jsem nebyl sám tak daleko od rodičů. Strach ale rychle vystřídalo nadšení a začal jsem se strašně těšit. Na utkání NBA, na setkání s Tomášem Satoranským, na Londýn a nakonec i na své první cestování letadlem.

Setkal ses s nejlepším českým basketbalistou současnosti Tomášem Satoranským. Byl jsi nervózní? Na co ses ho třeba zeptal? Je to právě hráč Washingtonu Wizards, kdo je tvým basketbalovým vzorem?
Ne, nervózní jsem nebyl, jen jsem se na něj strašně těšil a přemýšlel o tom, co mu řeknu a na co všechno se ho zeptám. Ale nakonec na to zase tolik času nebylo. Byla tam spousta lidí, spousta novinářů. Společně jsme se vyfotili a Tomáš mi pak popřál, abych poctivě trénoval a že když mi to půjde jako jemu, že se třeba za čas potkáme v NBA jako soupeři nebo spoluhráči. Tomáše obdivuji, ale hraje na jiné pozici než já. A tak je mým vzorem James Harden z Houston Rockets.

Byl to tvůj dosavadní největší basketbalový zážitek? Prozradíš čtenářům, jaký je tvůj největší sportovní sen, kterého bys chtěl ve své kariéře dosáhnout?
Ano, vše, co jsem viděl a zažil v Londýně, nikdy nezapomenu. Ale největším basketbalovým zážitkem bylo vítězství našeho školního týmu v juniorské NBA a to, že mě vybrali za MVP. Díky tomu jsem se do Londýna dostal. Mým snem je dostat se do NBA a nejen to, chtěl bych NBA vyhrát. Vítězný prsten z jr. NBA už mám, a tak bych rád měl i prsten z velké NBA. Udělám pro to maximum.

Eskymácká olympiáda v Hojsově Stráži.
OBRAZEM: Eskymáci změřili své síly