Ametyst vznikl v roce 2012, kdy čítal pouhých šest děvčat, která se již napořád stala základním kamenem pro rozvoj mažoretkového sportu v Nýrsku a blízkém okolí. „Z jejich pokroků a zkušeností, které každým rokem přibývaly, čerpaly dívky, které se zúčastnily Světového poháru výkonnostní třídy B na konci srpna v Praze. Soutěžní sezóna 2018/2019 byla mnohdy trnitá, ale jak se říká: ,,Přes překážky ke hvězdám.“

To nejlepší si Ametyst nechal až na samotný konec. Kadetky s Madagaskarem a juniorky se soutěžní sestavou Rocky získaly na Světovém poháru 2. místo. Jde prozatím o největší úspěch velkých formací, kterého děvčata dosáhla,“ uvedla trenérka mažoretek Eva Koryťáková.

I ve výkonnostní třídě A mělo Nýrsko želízka v ohni, a to trio kadetek s třásněmi, které získalo 9. místo a skupinu grandseniorů. Rodičovský tým vybojoval 12. místo. Jde o převážně rodiče dívek ze skupiny Ametyst, kteří se před třemi lety rozhodli děvčata na soutěž doprovázet nejen jako jejich fanklub, ale i aktivně se samotných soutěží účastnit. Určitě si zaslouží velký obdiv.

„Je nutné všem těmto lidičkám poděkovat za krásnou soutěžní sezonu vyústěnou v takovýto obrovský úspěch. Celému týmu Ametyst, počínaje od nejmenších holčiček po ty nejstarší, které se z větší části s námi budou letos loučit, trenérům, asistentkám, rodičům a našim sponzorům patří velký dík,“ uzavřela Koryťáková.

Martin Bruml u klatovského soudu.
Při couvání usmrtil chodkyni. Vinu ale necítí