Cíl, který si dal 29letý člen ed system Bauer teamu před sobotním závodem Kaiser Maximilian Lauf na 60 km klasicky, tak nesplnil. „Chtěl jsem být v elitní dvacítce, ale nějak to prostě nešlo. Nevím, čím to bylo, ale na trati jsem se necítil nejlépe. Závod mi moc nesedl. Držel jsem se asi až do čtyřicátého kilometru, pak jsem zkrátka odpadl,“ smutnil jinak usměvavý chlapík.

Šrail má nyní v plánu menší volno, pak se znovu začne připravovat. Už v sobotu ho totiž ve Švýcarsku čeká další závod sezony – La Diagonela ve Sv. Mořici. „V neděli jsem si dal ještě menší trénink v Seefeldu, pak jsem jel domů. V pondělí, úterý a středu mám volno, a pak se začnu připravovat na sobotní závod. Musím hodit výsledek z Rakouska za hlavu a fyzicky i psychicky se pořádně připravit na La Diagonelu, kde mi to vždycky celkem šlo,“ prozradil Šrail.

Závod v rakouském Seefeldu vyhrál Švéd Emil Persson před norským běžcem Nygaardem a třetím Johanssonem (Švédsko). Mezi ženami slavila vítězství další švédská závodnice Lina Korsgrenová. Češka Kateřina Smutná doběhla na pátém místě.