Tento závod pořádá klub MTB Ježíkov již pátým rokem, ale až letos na závodníky čekaly opravdu extrémní podmínky (všudypřítomný chlad, bahno a nepřestávající déšť). Navíc díky počasí z minulých dnů se pět kilometrů dlouhý okruh, známý svojí technicky náročnou crosscountryovou tratí, stal ještě více obtížným.

Nejvíce důvodu k radosti měl v cíli nedávný vítěz Š.U.A.C. Michal Janeček (CK Kramolín). Popáté za sebou exceloval na trati, a právem proto zvítězil v kategorii Muži 1. V kategorii Muži 2 byl nejlepším Martin Korch (Mtb Ježíkov) a mezi veterány Jan Vastl starší. Pro zajímavost v kategorii nadějí do 15 let zvítězil jeho syn Jan, který ve svých 14 letech tratí doslova prolétl (oba jsou z Up and Down Sušice). Nejrychlejší ženou byla Klára Maxová (Mtb Ježíkov). (jm)