V celkovém zúčtování získal ve svojí váhové kategorii druhé místo za 590 kg, přestože v disciplínách nepoužil povolené dresy ani bandáže. Svou věkovou kategorii masters Martin Žatko dokonce vyhrál. „Mám obrovskou radost ze zlepšení svých výkonů. Hlavně z dřepu, ve kterém jsem si výkonem 220 kg udělal osobák,“ pochvaloval si klatovský vazoun po návratu domů. Cenil si mimo jiné také toho, že jeho výkon oproti čtrnáct dní starým závodům až v Karviné, kde paradoxně vybojoval zlato, šel pocitově (nejen) nahoru.

Martin Žatko na snímku s trenérem Zdeňkem Kubešem.
Klatovský silák Martin Žatko je mistrem republiky, zlato poslal synovi do nebe

„Chtěl bych touto cestou strašně moc poděkovat svým kamarádům a známým, kteří mi v Klatovech pomáhají a podporují mě v mém úsilí. Jsou ti nejlepší fandové, jaké si člověk může přát,“ děkoval. Martin Žatko přitom chtěl se závoděním už dávno skončit, ale v červnu tragicky přišel o svého patnáctiletého syna a talentovaného sportovce Jana, pro kterého teď nyní znovu bojuje.

„Budu teď trénovat i za Honzu a doufám, že mi seshora bude pomáhat. Věřím, že se moje výkony časem zlepší a vrátím je do čísel, kde byly před lety,“ svěřil se klatovský čahoun před dvěma týdny. Další závod čeká Martina Žatka už o víkendu, kdy se koná mistrovství západních a jižních Čech raw OPEN. Nejvyšší ambice si ovšem tentokrát nedělá. „Konkurence je veliká a budu tam soutěžit i s mladými. Umístění do pětky bych i proto považoval za úspěch," přemítá.

PODÍVEJTE SE: Klatovský Martin Žatko během tréninku

Zdroj: se svolením Martina Žatka
Martin Žatko (na archivním snímku) vybojoval v Karviné zlato.
PODÍVEJTE SE: Šampion v mrtvém tahu! Klatovský Martin Žatko veze z MČR zlato