Na mistrovství České republiky v atletice dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek se do Ostravy vypravila desetičlenná výprava mladých klatovských závodníků v doprovodu dvou trenérů.

„Již samotnou kvalifikaci na nejprestižnější klání sezony lze považovat za velký úspěch, protože tyto závody se každým rokem zkvalitňují. V technických disciplínách může startovat pouze 16, v běžeckých většinou 24 nejlepších závodníků podle tabulek ČR,“ informoval za atletický klub TJ Klatovy Jiří Hostýnek.

Přestože počasí během celého víkendu atletům značně nepřálo, v některých disciplínách došlo k vyrovnání či dokonce vylepšení českých mládežnických rekordů. A osobní rekordy si vylepšili i klatovští závodníci.

Atleti TJ Klatovy většinou nepomýšleli na nejvyšší stupně vítězů, ale spíše chtěli poukázat na to, že i atletiku na republikové úrovni lze dělat pro radost a trochu si všechnu tu parádu užít. A zdravý optimistický přístup se nakonec vyplatil, když do Klatov také doputovala medaile.

Štěpánka Šlechtová v běhu na 1500 m překážek značně vylepšila oddílový rekord na skvělých 5:36.69, obsadila výborné 3. místo a získala tak bronzovou medaili.

Dalším „želízkem v ohni“ byla dorostenka Jana Křížová ve vrhu koulí, jejíž výkony potvrzovaly roli favoritky. Bohužel v těžké konkurenci obsadila nakonec 5. místo výkonem 12,33 m.

Velkým překvapením byla naopak finálová účast Jana Pojara v hodu oštěpem, který v novém osobním rekordu 52,23 m obsadil 7. místo. Do finálové osmičky se ještě těsně probojovala dorostenka Martina Štychová, která v běhu na 100 m obsadila 8. místo výkonem 12,85 s.

Ve skoku vysokém měli Klatovští tradičně také svou zástupkyni, ale zraněná Veronika Vavrečková tentokrát nestartovala. Byla to dorostenka Martina Jandová, která obsadila výkonem 155 cm pěkné 9. místo, a to jen kvůli většímu celkovému počtu pokusů.

Soutěž v trojskoku se stala nejkvalitnější disciplínou za poslední roky, když šest finalistů překonalo 14metrovou hranici.

Klatovský Tomáš Hostýnek se umístil na celkovém 10. místě v osobním rekordu 13,67 m a finálová účast mu unikla o pouhý decimetr.

V hodu diskem se rovněž na 10. příčce umístila dorostenka Iveta Špererová výkonem 28,28 m, když jí finále proklouzlo o necelý metr. První desítku uzavíral také nejmladší klatovský dorostenec Aleš Procházka v hodu kladivem výkonem 43,47 m.

Na konečném 11. místě a 3. místě v rozběhu na 400 m. překážek se umístila Dana Kodýdková časem 69,33, která si vyrovnala ještě předtím na trati 100 m překážek osobní rekord časem 15,95 s.

Na 15. místě v hodu kladivem skončila dorostenka Petra Siegelmannová výkonem 37,53 m.

„Tyto skvělé výkony mladých klatovských nadějí svědčí o dobré práci všech trenérů, poctivém tréninku závodníků, nesporném talentu a především o odvaze něco dokázat, i když se na královnu všech sportů občas zapomíná,“ dodal Hostýnek.