Přestože do soutěže postoupily z jednoho z posledních míst, nezalekly se klatovské volejbalistky soupeřek a po mimořádném výkonu vybojovaly historicky nejlepší umístění v Českém poháru, a to třetí místo.

Úvod turnaje byl ve znamení velmi vyrovnaného velmi utkání proti pražskému Olympu, kdy Klatovy vyhrály první sadu 29:27. Od druhé již k překvapení všech přítomných dominovaly a zaslouženě vyhrály 2:0.

Vstup do druhého zápasu proti Kometě Praha klatovským hráčkám nevyšel a prohrály 13:25. Ale změny v sestavě i odhodlání vedly k obratu zápasu a výhře 2:1.

Proti domácímu Sokolovu se opět nevydařil úvod zápasu, Klatovy prohrávaly už 1:8, ale pak se nastartovala souhra týmu, který soupeře přehrál 25:20 a 25:17.

„Po třech výhrách jsme začali všichni cítit, že je to prostě náš den. Všechny hráčky předváděly nadprůměrné výkony, a když jsme ve čtvrtém zápase porazili 2:0 Karlovy Vary, měli jsme v podstatě splněný náš sen. Tím bylo umístění do čtvrtého místa, abychom mohli v dalším kole bojovat o postup do jarní části soutěže," popsal náladu v týmu klatovský trenér Luboš Nový.

Poslední zápas s velmi silným Kladnem děvčata z Klatov prohrála, ale poměrně těsně – 21:25 a 22:25. Soupeř měl totiž v koncovce nehorázné štěstí, když páska při podání byla hned třikrát proti Klatovům.

Výhra druhý den proti Českému Krumlovu v poměru 2:0 pro klatovský tým znamenala odehrát poslední zápas, v němž ho čekal souboj s Hradcem Králové o druhé místo. „Děvčata trochu podlehla atmosféře a v koncovkách obou setů jim chybělo možná i více herních zkušeností. Prohráli jsme 23:25 a 21:25, ale přesto se umístili na naprosto fantastickém třetím místě," složil poklonu družstvu Nový.

Tohoto mimořádného úspěchu dosáhly žákyně SK Volejbal Klatovy v sestavě: nahrávačky Magda Hrachová a Naty Mordavská, smečařky Blanka Preslová, Katka Bytelová, Lucka Marešová, Eva Benešová, Tereza Lajpoldová a blokařky Jana Kramlová, Naty Hanáková, Adélka Preslová a Andrea Tauscherová.

„Ve druhém kole Českého poháru, které se koná 14 a 15. prosince, budeme bojovat o potvrzení umístění do čtvrtého místa a případný historický postup do jarní části soutěže," dodal trenér