Ve Zruči nad Sázavou se konal závěrečný turnaj série nazvané Pohár krajů ve volejbalu. Deset družstev žákyň bojovalo o poslední body do celkového hodnocení.

Klatovské žákyně nevstoupily do turnaje nejlépe. Hned první set proti SK Špaček prohrály. Naštěstí v dalších setech dívky přidaly více trpělivosti a rozvahy a zápas otočily. Ve druhém zápase snadno porazily domácí Zruč ve dvou setech.

Proti družstvu TJ Lokomotiva Plzeň měly Klatovy opět velké starosti a v nervózním zápase prohrály 1:2 na sety. V posledním zápase proti SK Hlincovka musely Klatovy vyhrát, pokud chtěly postoupit z druhého místa do semifinále. Po třech setech se mohla klatovská děvčata radovat z vítězství a těšit se na boje o nejvyšší příčky.

Vyvrcholením turnaje byly finálové boje. V prvním semifinále nastoupily Klatovy proti vítězi druhé skupiny, 15. ZŠ v Plzni. Klatovy zahájily velmi sebevědomě a již v půlce prvního setu měly dostatečný náskok, který udržely a vyhrály. Po změně stran se ale nechaly zaskočit dobrým podáním a rázem byl druhý set ztracen. Nezbývalo než se soustředit na tiebreak, který byl vyrovnaný až do konce, ale nakonec Klatovy po zásluze mohly slavit postup do finále.

Ve finále děvčata držela před soupeřkami z Olympu několikabodový náskok. Rozhodovalo se ale vždy až v koncovkách. V obou setech Klatovy svůj náskok udržely a ve finále zvítězily 2:0. Mohly se tradičně opřít o razantní podání a smeče Báry Sýkorové a precizní hru blokařky Evy Petrmichlové. Nadprůměrný výkon podala na postu diagonální hráčky Markéta Voglová, a výborně tak doplnila celkový herní projev. Za skvělými výsledky je třeba vidět nasazení a souhru všech hráček.

Vítězstvím v turnaji se Klatovy posunuly i v souhrnném hodnocení celého ročníku Poháru krajů a kromě pamětních medailí a triček si odvezly i pohár za celkové 2. místo.

„Poděkování zároveň patří všem rodičům našich hráček. Bez jejich podpory a pomoci, ať finanční, při dopravě na turnaje nebo při povzbuzování, bychom nemohli letošní nabitou sezonu absolvovat. Děkujeme,“ poděkoval na závěr jeden z trenérů Klatov Tomáš Kozák.