O víkendu odehráli v lize U14 dvě utkání na palubovkách soupeře.

V prvním utkání je čekal vedoucí tým, LIONS Jindřichův Hradec, který roli favorita beze zbytku splnil. V neděli Klatovy nastoupily proti soupeři, který je v domácí hale snadno pokořil, BSK České Budějovice. Po prohraném prvním poločase Klatovští zabrali a svého soupeře nakonec porazili.

LIONS Jindřichův Hradec – BK Klatovy 103:49 (28:22, 53:28, 85:40). Respekt klatovských žáků před soupeřem znamenal rychlý konec nadějím na pěkný výsledek. Domácí byli lepší ve všech čtvrtinách a Klatovy přehráli rozdílem třídy. Bojovnost projevil jen David Maděra, který ale na začátku 3. čtvrtiny pro pět osobních chyb dohrál. Sestava a body Klatov: Kubíček 14, Maděra 10, Císař 7, Šilha 5, Pytelka 4, Novák 4, Hora 2, Paleček 2, Toman 1, Illetško, Chobot, Škopek. F: 19/18. TH: 20/13 (65%) - 29/7 (24%).

BSK České Budějovice – BK Klatovy 66:76 (18:13, 44:26, 54:55). Bohužel o poločase se opakovalo téměř shodné skóre z domácího zápasu a zdálo se, že domů Klatovy povezou opět prohru. Naštěstí si hráči z poločasové pauzy vzali k srdci rady a pokárání za 1.poločas a nastal zlom, kdy pak soupeře doslova přikovali k palubovce.

„Kluci hráli nádhernou týmovou hru a hlavně v útoku nám vycházelo téměř vše. Co bylo ovšem tím hlavním, co vedlo k obratu, byla skvělá agresivní obrana s minimem faulů, která brala soupeři jeden míč za druhým. Poklona pro celý tým za předvedený obrat v utkání. Díky kluci,“ chválil své svěřence klatovský trenér Ondřej Sýkora.

Sestava a body Klatov: Kubíček 24, Toman 22, Maděra 9, Císař 8, Šilha 5, Chobot 4, Paleček 2, Hora 2, Illetško, Novák, Škopek, Pytelka. F: 22/18. TH: 13/4 (31%) -26/13 (50%).