Celkem tři zápasy během tří dnů museli zvládnout basketbalisté BK Klatovy v žákovské lize U14. Nejdříve je čekala dohrávka s Sokolem pražským, pak nastoupili proti Děčínu.

Klatovskému nováčkovi v nejvyšší žákovské republikové soutěži se ale ani v jednom ze zápasů zvítězit nepodařilo.

BK Klatovy – Sokol Pražský 51:96 (12:33, 25:59, 39:67). V dohrávce odloženého utkání se střetli klatovští žáci s favoritem celé soutěže. „Kupodivu se chlapci vzmohli alespoň k mírnému odporu, a tak nedovolili silnému soupeři úplný debakl,“ uvedl k zápasu klatovský trenér Ondřej Sýkora.

Body a sestava Klatov: Toman J. 12, Kubíček, Císař 9, Maděra 7, Pytelka, Novák, Hora 4, Škopek 2, Illetško, Šilha, Chobot, Kalina.

BK Klatovy – BK Děčín 42:79 (10:17, 24:31, 29:56). Domácí bojovali, ale nedařila se jim střelba. Ani ve třetí čtvrtině, když se stále nedařilo, nesložili zbraně. Ve čtvrté čtvrtině už na ně ale padla „psychická deka“ z nemohoucnosti proměnit jasné pozice a několikaminutovým výpadkem v koncentraci dovolili soupeři utéct až na neuvěřitelný rozdíl 30 bodů, což rozhodlo celé utkání.

„Myslím, že si můžu dovolit tvrdit, že jsme byli lepším týmem v tomto utkání, bohužel jsme nebyli schopni fyzicky vyspělejšího soupeře s výškovou převahou trestat jednoduchými koši vyplývajícími z velmi dobré agresivní obrany. Mrzí mě hlavně kvůli klukům, že se jim nepodařilo navázat na výborný výsledek z Českých Budějovic. Určitě si zasloužili v tomto utkání vyhrát,“ posteskl si Sýkora.

Body a sestava Klatov: Císař 7, Toman J., Maděra, Kubíček 6, Andrle, Šilha 4, Novák 3, Škopek, Illetško 2, Pytelka, Kalina.

BK Klatovy – BK Kondoři Liberec 50:64 (16:15, 24:29, 38:42). Přesto, že do Klatov přijel další ze silnějších soupeřů skupiny, se domácím dobrou a uvolněnou hrou podařilo soupeře ze severu Čech zaskočit a poměrně vyrovnané utkání se povedlo udržet až do konce 3. čtvrtiny. Ale znovu Klatovští nedokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

„Byl jsem přímo šokován tím, jak kluci odmítli tak jednoduchou výhru. Pevně věřím, že se jim stačí zvednout zbytečně malé sebevědomí alespoň do jarní kvalifikace o ligu U15,“ řekl překvapený trenér Sýkora.

Body a sestava Klatov: Kubíček 29, Císař 7, Maděra, Toman J. 4, Hora, Škopek 2, Pytelka, Kalina.

Klatovský tým čekají ještě dva rovnocenní soupeři v Chomutově a Litoměřicích. Pak nadstavba o konečné umístění a na ní bude navazovat kvalifikace o ligu U14 a U15. O velikonočních prázdninách se klatovskému oddílu podařilo chlapcům zajistit mezinárodní turnaj v belgickém Wanze, kde budou získávat zahraniční zkušenosti.