Klatovští, kteří nastoupili opět v ne ideálních sestavách, nicméně ale výrazně lepších než v prvním kole na palubovce obou soupeřů, se vrhli na oba favority bez strachu.

BK Klatovy – Slavoj Litoměřice 45:83 (10:20, 22:41, 38:55)

„Litoměřice byly hratelným soupeřem, ale jejich kvality a hlavně technická vyspělost jejich několika hráčů nás nepustila moc do hry,“ uvedl trenér klatovských žáků Ondřej Sýkora.

BK Klatovy – BK Chomutov 59:73 (19:15,26:50,40:58)

S Chomutovem to byl trochu jiný zápas, ačkoliv konečný výsledek tomu neodpovídal. Po celou dobu utkání bylo vše otevřené a téměř do konce si Chomutovští nemohli být jisti vítězstvím.

„Jako velké mínus tohoto zápasu bych hodnotil zatáhnutou, až téměř zónovou obranu Chomutova, která je v této kategorii nefér. Nicméně opět se potvrdilo, že se v Klatovech začínají tvořit silné basketbalové základy. Na začátku sezony, kdy bylo několik hráčů nemocných či zraněných, jsme neměli podle mínění některých výsledky hodné ligy, ale já jsem byl přesvědčen o pravém opaku. A o tom svědčí již dvě výhry v lize a velmi dobré výsledky v odvetách právě s favority soutěže Litoměřicemi a Chomutovem,“ pochvaloval si Sýkora.