Volejbalistky se na jaře pokusí o zázrak a jako první jim stojí v cestě favorizované Domažlice, kterým patří třetí místo. O skóre za druhými Kralupy nad Vltavou a s dvoubodovou ztrátou na vedoucí ČVUT Praha. Derby v rámci prvního novoročního dvojkola áčkové skupiny druhé ligy začíná v sobotu v 9 a ve 13 hodin. „Bude to první dvojzápas po vánoční přestávce, takže už se moc těšíme,“ hlásí kapitánka klatovských volejbalistek Eva Petrmichlová.

Z archivu: Bohemians Praha - Klatovy.Z archivu: Bohemians Praha - Klatovy.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ačkoliv jsou Klatovanky odhodlané zabojovat o co nejlepší výsledek, vrásky na čele jim dělá marodka. „Bohužel nám ze zdravotních či jiných důvodů budou chybět dvě až tři smečařky a dvě nahrávačky. Pokusíme se tým doplnit o šikovné juniorky, které nám již vypomáhaly v několika zápasech v podzimní části soutěže. Hlavní komplikací bude ale absence trenéra,“ tvrdí volejbalistka.

Klatoští volejbalisté hostí béčko Domažlic.
Doufáme, že navážeme na úspěšný podzim, přeje si trenér před novoroční premiérou

A co podle Petrmichlové může na soupeřky z tančícího Chodska platit? „Hráčky Domažlic známe velmi dobře, stejně tak ony nás. Potkáváme se s nimi jako soupeřky i jako spoluhráčky spoustu let. Bude potřeba hlavně stabilní příjem, se kterým jsme měly v minulém vzájemném zápase problémy, a také důraz v útoku. Věříme, že si z Domažlic nějaké body odvezeme,“ dodává odhodlaně.

Stolní tenisté KST Klatovy.
Základem budou čtyři získané body, Šanov zkusíme potrápit, slibuje Zahradník