II. liga, 13. kolo: TJ Dynamo Č. Budějovice – Horažďovice 6:1

Hosté se v jihočeské metropoli představili bez hrajícího kouče Vladimíra Babky, který byl pro zbytek ročníku uvolněn do Karlových Varů, kde bude místnímu týmu SK Liapor WITTE pomáhat v boji o mistrovský titul v extralize. Značně kombinovaná sestava však podala na hřišti lídra tabulky statečný výkon a konečný výsledek je pro Horažďovické docela krutý. O jediný bod Západočechů se postarala formace Nepodal, Nový, Novotný.

Vzhledem k ostatním výsledkům je už jisté, že Horažďovice přesto uhájí třetí příčku v soutěži. S ligou se rozloučí dnes na domácím hřišti v souboji s béčkem Avie Čakovice. Závěrečný duel sezony vypukne za sokolovnou ve 14 hodin.

Botas DL, 12. kolo: Horažďovice – CLIMAX Přerov 6:0

Přímý souboj o poslední volné postupové místo do play–off vyzněl jednoznačně pro domácí. Hanáci přijeli na západ Čech přiživit teoretickou naději na postup mezi elitní čtyřku, domů se však vraceli s vysokou porážkou.

„Bylo to dost vyhecované utkání, ale body naskakovaly jen na naší straně. Soupeř mi přišel o dost méně nebezpečný než na domácí půdě. Patrně se na jeho výkonu podepsala dlouhá cesta,“ uvedl trenér Horažďovic David Boška.

Zítra hrají horažďovičtí mladíci na hřišti TJ Sokol SDS Exmost Modřice. Základní část soutěže zakončí za týden na domácím hřišti proti Počeradům. V play–off je poté čeká jeden z trojice soupeřů – Prostějov, Kotlářka Praha nebo Dynamo České Budějovice. (hh)