Obzvlášť, když se jednalo o jeho teprve druhý závod tohoto typu v životě. Navíc ve fantastickém čase 1:22:03. A že už toho člen TJ Sokol Mochtín, závodící pod „rodinnou značkou“ Angels Family, má naběháno.

close Václav Anděl skončil na třeboňském půlmaratonu celkově sedmnáctý. info Zdroj: Martin Mangl, Václav Anděl st. a archiv Václava Anděla zoom_in Václav Anděl na prázdninovém běhu v Dolanech u Klatov.

„Do Třeboně jsem jel s cílem umístit se mezi nejlepší třicítkou a dát čas pod hodinu a dvaadvacet minut. Teď už bohužel vím, že to mohlo být ještě výrazně lepší. Špatně jsem se totiž rozběhl a komfortně se mi běželo až tak od patnáctého kilometru,“ vyznal se Václav Anděl. „Navíc jsem si před třemi týdny zvrtl kotník a tréninky tím pádem nebyly odevzdané na sto procent. Kdybych byl úplně fit, výsledek mohl být prostě jiný,“ pokračoval.

Celkově si ale závod v jižních Čechách náramně užil. „Vyšlo nám počasí, atmosféra byla super. Půlmaratonu se zúčastnilo zhruba 1700 lidí a zdárně v časovém limitu závod dokončilo přibližně 1300 běžců,“ uvedl.

close Václav Anděl skončil na třeboňském půlmaratonu celkově sedmnáctý. info Zdroj: Martin Mangl, Václav Anděl st. a archiv Václava Anděla zoom_in Václav Anděl s manželkou a dcerou v Třeboni.

Vůbec první půlmaraton Václav Anděl přitom absolvoval teprve před měsícem – v Plzni běžel o téměř pět minut pomaleji. Výrazné zlepšení, že? Jenže usměvavý chlapík, pravidelný účastník Ešus ligy, okresního seriálu běhů mimo dráhu, má natrénováno. „Běhám závody skoro každý víkend. Letos to byl můj už jednatřicátý závod,“ vypočítával.

close Václav Anděl skončil na třeboňském půlmaratonu celkově sedmnáctý. info Zdroj: Martin Mangl, Václav Anděl st. a archiv Václava Anděla zoom_in Václav Anděl se věnuje také OCR. Letos se zúčastnilo MČR, které hostily Klatovy.

Zároveň se rozmýšlí nad dalším půlmaratonem, kde by chtěl skončit ještě výš. „Přemýšlím nad následujícím víkendem, kdy se běží půlka v Českých Budějovicích, ale spíš to tentokrát vidím na odpočinkový víkend. Tělo už si pomalu po náročném roce začíná říkat o pauzu a navíc – další sezona už je za dveřmi,“ objasňuje situaci nad příštím startem v běhu na 21,0975 km.

Dobré výsledky jsou především zásluhou samotného Anděla, bez podpory milující rodiny by však byly jeho úspěchy jen poloviční. „Manželka s dětmi se mnou byly jako každý víkend. Mám v nich velkou podporu, a když je na závodech nemám, není to zkrátka ono,“ přemítá běžec.

Fotogalerie: Zaběhl parádní půlmaraton. Motorem mu byl syn, který křičel a fandil z kočárku

„Do toho teď v Třeboni na mě křičel také Vašík junior z kočárku, a to mě donutilo makat ještě víc. Celé rodině patří velké poděkování hlavně za to, jak mi vycházející vstříc. Děkuji,“ uzavřel Anděl, jehož čas v krásném prostředí rekreačního města v okrese Jindřichův Hradec byl jen o dvě minuty pomalejší, než je limit na oficiální mistrovství České republiky v půlmaratonu.