„Nebyl jsem si jistý s pneumatikami. Vybíral jsem mezi mokrou a měkkou, na poslední chvíli jsem se rozhodl pro měkkou. Viditelnost byla opravdu ztížená, protisvahy (sloupy) odrážely světla, takže nebylo moc dobře vidět. Ale byla to dobrá rychlostní zkouška,“ řekl v cíli Neuville.

Sébastien Ogier
Seznamte se. Pět největších hvězd šampionátu WRC, které rozzáří Česko

Ten má v čele průběžného pořadí náskok 1,2 sekundy před Estoncem Ottem Tänakem, který vyhrál zahajovací zkoušku v pražské Velké Chuchli. Nejlepší z českých účastníků Erik Cais je osmnáctý.

Lídr seriálu Kalle Rovanperä z Finska, který už o tomto víkendu může mít jistou obhajobu loňského titulu, je po dvou z celkem 18 zkoušek čtvrtý. Jeho největší rival v boji o MS a další týmový kolega Elfyn Evans je osmý.

Zdroj: Red Bull Content Pool

„Na jedné z křižovatek jsem to přehnal, prostě jsem se zablokoval na brzdách, takže velká škoda,“ litoval ztráty Brit Evans.

První etapa bude pokračovat na Klatovsku a Vimpersku šesti zkouškami v pátek. Poté účastníci české území, kde se v rámci mistrovství světa jelo poprvé v historii, opustí a v sobotu budou pokračovat v Rakousku. V neděli dvanáctý díl světového šampionátu vyvrcholí na německých silnicích.