Dařilo se i žákům, kteří v prvním kvalifikačním utkání na MČR družstev porazili Jiskru Aš. Naopak porážku s Karlovými Vary utrpěli v neděli doma dorostenci.

II. liga mužů: Horažďovice – TJ Sokol Slaný 6:4. Domácí se rychle ujali vedení 4:0. Jenže poté polevili v koncentraci a pustili hosty zpět do hry. Slaný snížil na 3:4 a Horažďovičtí se začali obávat o výsledek. Naštěstí zabrala trojice vedená výborným Gruberem, a přestože Středočeši ještě jednou korigovali, dva body zůstaly doma.

„Začátek zápasu jsme zvládli na jedničku. Pak jsme však nepochopitelně vypadli z role a měli jsme vážné problémy. Hostům se ale zranil hráč, takže nemohli nastoupit k poslední dvojici. Dva body nám vlastně tak trochu spadly do klína,“ kroutil hlavou vedoucí domácího týmu Ladislav Barák.

V sobotu Horažďovičtí zajíždějí do jižních Čech na hřiště NK Dynín.

Kvalifikace na MČR družstev žáků: Horažďovice –TJ Jiskra Aš 5:2 První souboj o postup zvládly lépe Horažďovice a zítra jim v Aši stačí uhrát tři body. „Když na začátku těsně prohrála naše lepší dvojice Hokr – Jarolím, tak mi trochu zatrnulo, ale pak už to byla celkem jasná záležitost. Soupeři jsme dovolili snížit až v posledním zápase. Do Aše si pojedeme pro postup, cokoliv jiného bude zklamání,“ prozradil trenér žáků Horažďovic David Boška.

Botas dorostenecká liga: Horažďovice – Liapor Karlovy Vary 3:6. Hned na začátku si domácí Boček s Vorudou ve dvojici připsali cenný skalp reprezentanta Jakuba Medka. Na jejich výkon ale druhá sestava nenavázala a vzápětí Horažďovičtí ztratili i obě trojice. Druhý bod vybojovali ve třetí dvojici Hokr s Jarolímem, jenže Voruda nestačil v singlu na Matěje Medka. Ještě naposledy korigovala trojice Voruda, Hokr, Boček, favorizovaní hosté si však výhru vzít nenechali.

„Je to škoda, bylo to rozehrané na překvapivou remízu. Pokud ale třikrát prohrajeme s výrazně slabší druhou sestavou hostů, tak nemůžeme pomýšlet na body,“ řekl horažďovický kouč David Boška. Zítra se dorost představí na hřišti TJ Dynamo České Budějovice. (hh)