Před závodem ztrácel Výborný na svého největšího rivala čtyři body. „Byli jsme si vědomi, že nemáme, co ztratit, takže jsme do toho museli jít naplno a pokusit se donutit Fejfara třeba k nějaké chybě," měl před závodem jasno jezdec stáje Level Czech National Team. A až do finálové jízdy to vypadalo, že se nakonec bude radovat Výborný.

„Ve Francii byl deštivý víkend, což závody dost ovlivnilo. Byl jsem nejrychlejší už ve volném tréninku a pohodu se mi povedlo přenést i do měřených tréninků, které jsem oba vyhrál. Přemýšlel jsem, jestli do druhého měřeného tréninku vůbec nastoupím, chtěl jsem šetřit auto a nepředpokládal jsem, že se soupeři zlepší. Nakonec bylo dobře, že jsem jel, protože ostatní se zlepšili, ale já taky," těšil Výborného skvělý vstup do závodu.

ROZJÍŽĎKY MU VYŠLY

Také v rozjížďkách se Výbornému dařilo. V prvních dvou rozjížďkách dojel druhý za Martinem Samohýlem a třetí vyhrál. „V první rozjížďce jsme při startu všichni v první řadě zaspali a předjel nás Samohýl, který odstartoval z druhé řady výborně. Hrálo mi do karet, že Fejfar skončil za první zatáčkou. Druhý den jsem dojel opět za Samohýlem. Fejfar měl problémy a skončil někde vzadu, nadělili jsme mu celé kolo. Takový začátek nikdo z nás nečekal. Do třetí rozjížďky už nenastoupil Samohýl, který měl vítězství v rozjížďkách jisté, ale kupodivu ani Negri a Fučík, což pomohlo Fejfarovi, který dojel za mnou druhý," popsal průběh závodu vrhavečský autokrosař.

BLÁTIVÉ FINÁLE

Před finálovou jízdou se tak situace obrátila, o dva body vedl Výborný. Podle jeho slov už třetí rozjížďka byla kvůli neustávajícímu dešti a rozbahněné trati na hraně regulérnosti, ve finále už to ale bylo hotové „peklo". Jediný, kdo mohl být s počasím spokojen, byl Fejfar, kterému mokro vyhovuje a umí na něm. „Na start finále se čekalo asi tři hodiny. Dva jezdci ho ještě ulili, za což jim bylo odečteno pět bodů. Odstartoval jsem za Samohýlem, ale musel jsem zpomalit, protože mi zaházel okno blátem a nic jsem neviděl. Několik kol jsem jezdil za ním s mírným odstupem, ale jak jsem měl zadělaná boční okna a začalo se mi mlžit přední, dostal jsem se mimo hlavní stopu do bahna. Než jsem z něho vyjel, tak mě Fejfar, který se mezitím propracoval na třetí místo, předjel. Samohýl měl v předposledním kole defekt pneumatiky a propadl se až za nás. Já taky dojel jen silou vůle, protože mi praskl kloub na poloose," shrnul blátivé finále Výborný.

A jak zhodnotil závěr sezony stříbrný závodník? „Co na to říct? Byli jsme jediní, kdo byl schopen s Fejfarem o titul bojovat až do konce, a to jsme měli oproti některým týmům třetinový rozpočet. Z devíti závodů jsme byli osmkrát na bedně, což se také nikomu nepovedlo. Na druhou stranu titul byl hodně blízko, takže zklamání tam určitě je," řekl Výborný.

Slavnostní vyhlášení výsledků ME v autokrosu bude 28. ledna v portugalském Portu.