O týden později pak vstoupí do bojů o mistrovské body i družstvo mužů TJ Vřeskovice A, které již čtvrtým rokem hraje II. ligu.

Skvělý podzim

Vřeskovické áčko mužů je v tabulce po podzimu na 3. místě a skvělé umístění těší o to více, že tým je složen prakticky jen z odchovanců vřeskovické národní házené. Jediným hráčem, kterým ve Vřeskovicích hostuje, je gólman Petr Urban, který se střídá s Petrem Štichem. Obranu tvoří Václav Berka, Tomáš Neuman, Petr Hofmann a Josef Míka, v útoku hraje nejlepší podzimní střelec II. ligy Miroslav Černý, autor 88 mistrovských branek, Jan Černý, Tomáš Jánský a postupně se zapracovává do sestavy i talentovaný dorostenec Jan Krs. Trenérem je Josef Míka, vedoucím mužstva je Václav Votýpka.

Příprava

V zimní přestávce se vřeskovičtí muži zúčastnili v Plzni turnaje Českého poháru, na kterém obsadili 4. místo, více se jim ale dařilo v únoru na turnaji v Jihlavě. Na ten sice odjeli v kombinované sestavě i s několika hráči B týmu (Kadlec, M. Blohmann, T. Blohmann, J. Míka), přesto tam dokázali dvakrát porazit Jihlavu, Kyšice i Humpolec.

V sobotu 4. dubna se vřeskovické áčko zúčastní ještě turnaje ligových týmů v Přešticích a pak již bude dolaďovat formu na mistrovská utkání.

Na úvod derby žen

Mistrovské zápasy II. ligy zahájí Vřeskovice A doma 19. dubna proti Kyšicím, o týden později pojedou na hřiště zatím vedoucího týmu druholigové tabulky, do Ejpovic.

Oblastní přebory a soutěže zahájí jarní část o týden dříve, 12. dubna.. Hned v prvním jarním kole se bude hrát okresní derby žen Vřeskovice – Chudenice, muži TJ Vřeskovice B přivítají doma Rožmitál a mladší žáci budou zajíždět do Všenic.

Karel Šot