Minulý víkend se ale odehrály další zápasy oblastního přeboru, ve kterém okres reprezentují muži i ženy Chudenic a házenkáři TJ Vřeskovice.

Vřeskovice (na archivním snímku hráči v oranžových dresech) dvakrát vyhrály. Nedařilo se naopak chudenickým mužům ani ženám.Vřeskovice (na archivním snímku hráči v oranžových dresech) dvakrát vyhrály. Nedařilo se naopak chudenickým mužům ani ženám.Zdroj: archiv Deníku

V mužské kategorii se dařilo především borcům TJ Vřeskovice, kteří nejprve v okresním derby porazili domácí Chudenice 22:12 a o den později si poradili také s rezervou prvoligových Přeštic, kterou na domácím hřišti udolali 27:24.

Mladší žáci basketbalového oddílu BK Klatovy.
Kanonáda! Mladí basketbalisté zahájili sezonu stovkou bodů do koše Písku

„Hosté byli od úvodních minut jasně lepší. V naší sestavě byly znát absence Honzy Černého a Pepy Míky, útočníci se těžce dostávali do střeleckých příležitostí. Po změně stran soupeř svůj náskok i nadále navyšoval,“ uvedl oddíl chudenické národní házené na svých facebookových stránkách.

Chudenice (na archivním snímku hráči v tmavém) vstoupily do nového ročníku oblastního přeboru výhrou.Chudenice (na archivním snímku hráči v tmavém).Zdroj: Tomáš Kanta

Jeden zápas sehrály také ženy chudenického Sokola, jenže dopadly podobně jako jejich drsnější kolegové. Na půdě Božkova totiž prohrály o deset branek – 13:23. „Ženy hrály v Božkově, kde po celkem vyrovnaném poločase (13:12) prohrály 23:13. V osmé minutě druhé půlky se zranila Lucie Němečková a náš útok dokázal do konce utkání dát už pouze dvě branky,“ popsal klub.

Oblastní přebor 2016/2017: Chudenice (oranžovočerné dresy) - Vřeskovice 11:15Chudenické ženy padly v Božkově 13:23.Zdroj: DENÍK/Tomáš Kanta

Oblastní přebor mužů - 3. kolo: Blovice - Nýřany B 15:12, Chudenice - Vřeskovice 12:22, Osek - Újezd 20:24, Přeštice B - Rožmitál 25:22, 4. kolo: Vřeskovice - Přeštice B 27:24, Nýřany B - Rožmitál 18:23, Kyšice B - Záluží 20:25, Blovice - Osek 16:17.

Oblastní přebor žen - 3. kolo: Stupno - Újezd 7:15, Štěnovice - Kyšice 11:13, Tymákov B - Božkov 25:17, Přeštice B - Dobřív 30:10, 4. kolo: Litice - Dobřív 19:7, Příchovice - Přeštice B 26:20, Božkov - Chudenice 23:13, Kyšice - Tymákov B 25:21.