Řídící Okresní volejbalový svaz Klatovy má radost především z nárůstu družstev žen, kterých bude startovat v této dlouhodobé soutěži osm. Nováčkem je béčko Bezděkova, TJ Klatovy Z a Sport Horažďovice. V přeboru mužů bude hrát pět týmů, stejně jako tomu bylo v minulém ročníku, který vyhrál tým Janovice.


Přebor mužů zahajuje předehrávkou již dnes (ve čtvrtek 28. srpna) TJ Klatovy B – Bobři Klatovy od 17.00 hodin na kurtech u Čedíku. V neděli pak Sušice hostí doma Janovice, tým Teachers Klatovy má volno. Favoritem přeboru budou opět Janovice, ale i Sušice a béčko Klatov si dělá zálusk na přebornický titul.


Okresní přebor žen má hrací den pátek. V úvodním kole se zítra utkají od 17.30 hodin nováčkové Bezděkov B – Horažďovice a TJ Klatovy B – Sokol Klatovy, od 18.00 hodin je na pořadu zápas TJ Kolinec – TJ Sušice a od 18.30 hodin SK Špičák – TJ Klatovy Z. Zde bude boj o přebornický titul hodně vyrovnaný. Vítěz minulého ročníku Bezděkov A, který byl složen z hráček Janovic a Bezděkova, postoupil do krajské soutěže. Cesta k titulu nového Přeborníka okresu se tak otevírá především pro zkušené týmy, jakými jsou především SK Špičák, TJ Sušice a hlavně obě družstva TJ Klatovy (B a Z).

Karel Šot