„I když se to výsledkově nezdá, první zápas byl vyrovnaný. Byly k vidění opravdu dlouhé výměny, které ale bohužel často končily bodem pro soupeřky. Kladruby nám pak vždy uprostřed setu odskočily o pár bodů a náskok si udržovaly až do konce," hodnotila první utkání klatovská volejbalistka Eva Petrmichlová.

Fotogalerie: Volejbalistky urvaly proti favoritkám dva body, rezerva úřadovala ve Skvrňaněch

Ve druhém utkání Klatovy prohrávaly už 0:2 na sety, ale nevzdaly se, zapnuly motory na vyšší rychlostní stupeň a nakonec otočily skóre ve svůj prospěch.

„Ve druhém zápase jsme prohrávaly již 0:2 na sety a po zvlášť nepovedeném druhém setu jsme pak totálně proházely sestavu. Na smeč šly nahrávačka a univerzálka, na "účko" šla blokařka a na blok smečařka. To i přes počáteční zmatky na hřišti vedlo k větší úspěšnosti na útoku a zřejmě jsme tím rozhodily i soupeřky, které najednou začaly dělat spoustu nevynucených chyb. Pomohly jsme si také několika přímými body z podání, které se nám do té doby moc nedařilo, a nakonec jsme vyhrály v tiebreaku 3:2," pochvaloval si Petrmichlová.

close SK Volejbal Klatovy (tmavší dresy), ilustrační snímek. info Zdroj: Deník/Martin Mangl zoom_in SK Volejbal Klatovy (tmavší dresy), ilustrační snímek.

Klatovské ženy jsou aktuálně se ziskem osmadvaceti bodů na páté příčce. O jednu příčku výš (a tři body) je na tom klatovské béčko, které navázalo na zisk šesti bodů z předchozího kola z plzeňské Letné, a tentokrát dokonale rozladilo Skvrňany, z jejichž půdy přivezlo bodíků pět za vítězství 3:2 a 3:0. V příštím kole hraje rezerva SK Volejbal Klatovy doma proti béčku Domažlic, áčko Klatov hraje ve stejném čase na půdě céčka plzeňského Volejbalu.

Výsledky 19. a 20. kola krajského přeboru žen I. třídy: Union Plzeň - VK Rokycany 3:1 (23, -21, 23, 21) a 1:3 (21, -18, -20, -19), SK Volejbal Klatovy - TJ Kladruby 0:3 (-20, -18, -18) a 3:2 (-23, -10, 23, 18, 5), Volejbal Domažlice B - Volejbal Plzeň C 0:3 (-14, -14, -10) a 0:3 (-8, -4, -24), TJ Sokol Plzeň Skvrňany - SK Volejbal Klatovy B 2:3 (-23, 20, 18, -24, -14) a 0:3 (-15, -19, -23), TJ Sokol Plzeň Letná měla kvůli lichému počtu účastníků tentokrát volno.

Následující program krajského přeboru žen I. třídy (21. a 22. kolo) - sobota 10.00 a 14.00: TJ Sokol Plzeň Letná - Union Plzeň, SK Volejbal Klatovy B - Volejbal Domažlice B, Volejbal Plzeň C - SK Volejbal Klatovy, TJ Kladruby - VK Rokycany, volejbalistky TJ Sokol Plzeň Skvrňany mají tentokrát volno.

close Krajský přebor žen I. třídy. info Zdroj: ČVF zoom_in Krajský přebor žen I. třídy.