Předpolesdní kolo mezikrajské soutěže starších žákyň, Pohár krajů ve volejbale, se konalo v Plzni za účasti klatovských děvčat.

Dívky předvedly velice vydařený výkon téměř ve všech zápasech tohoto turnaje, a zaslouženě si tak vybojovaly druhé místo v sedmém kole této soutěže. V prvním zápase nastoupily Klatovanky proti domácímu celku 15. ZŠ Plzeň. Po velice vlažném začátku obou týmů klatovské hráčky nakonec odcházely do šatny se sklopenými hlavami. To však byla první a poslední prohra, kterou Klatovy inkasovaly, a po pěkné a kombinačně vydařené hře se radovaly z vítězství nad týmy VK Tábor, VK Benešov v základní skupině a SK Špaček České Budějovice a Olymp Praha ve skupině finálové.

Celkově klatovský tým skončil na výborném druhém místě a před posledním kolem, které se bude konat v květnu ve Zruči n. Sázavou, si pojistil celkové třetí místo. Největším zážitkem sobotního dne však byl Dominik Hašek. Slavný hokejový brankář, který se přijel podívat na svoji dceru, hrající za tým PVK Olymp Praha. Pravděpodobně stojí i za vítězstvím klatovských děvčat právě nad tímto pražským týmem, kdy se naše holky snažily vydat ze sebe co nejvíce. Po odhodlání se některých odvážných jsme získaly od hokejové Star podpisy. Především podpis na volejbalový míč, bude chloubou a znamením pro štěstí na další zápasy.

Sestava: Hanáková, Kalistová, Kišacová, Marytová, Marytová, Petrmichlová, Straková , Sýkorová, Šimáčková.
Trenéři: Nová, Kozák.

Jana Nová