V prvním utkání Klatovy, které do Plzně vyrazily pouze v sedmi lidech a byly tak nucené hrát bez libera, vedly už 2:0 na sety, ale pak ubraly nohu z plynu, soupeř vyrovnal a v rozhodující zkrácené hře vyhrál 16:14. „Tohle utkání jsme rozehráli velmi slibně, kdy jsme měli první dva sety pod kontrolou a vedli jsme 2:0. Volejbal se ovšem hraje na tři vítězné sety, a těch jsme nedosáhli. Soupeř vyrovnal, a i přes naše vedení v rozhodujícím pátém setu jsme domácím podlehli 2:3,“ krčil rameny mladík v sestavě klatovského družstva Jan Netrval.

„Nemohu říct, že jsme odvedli slušný výkon, spíše to byl jeden z těch možná nejhorších v celé sezoně. Nedařilo se nám v žádné herní činnosti, naopak soupeř těžil ze zkušeností, což se projevovalo především v obraně, kdy – jak se ve volejbale říká – všichni věděli, kde mají stát,“ doplnil Netrval k hodnocení prvního střetnutí víkendového dvojkola.

SK Volejbal Klatovy (tmavší dresy), ilustrační snímek.
Klatovy smetly béčko Domažlic. Volejbalová rezerva přivezla dva cenné body

Také druhé utkání zahájili Klatovští dobře. Úvodní set ovládli 25:21 a ujali se vedení 1:0. Pak ovšem, alespoň dle slov zklamaného Netrvala, do hry vstoupily (kromě samotného bídného výkonu mužstva) i praktiky, které se neslučují s hodnotami férovosti.

KST Klatovy, ilustrační snímek.
Klatovští skončili čtvrtí. Sušice se vyhnula přímému sestupu, možná

„Odpolední utkání pro nás začalo rovněž slibně prvním vyhraným setem, ale poté se karta obrátila. Nejen, co se hry týče, ale i všech okolností. Nutno podotknout, že neomlouvám mezery v naší hře a našich výkonech, neboť pochvalu by si zasloužilo jen několik málo okamžiků. Nicméně nemohu říct, že by rovnost a fair-play byly doménami dne,“ konstatoval klatovský volejbalista.

O čem přesně hovořil? „Mohu jistě mluvit za nás všechny, že tolik uměle vyvolaných sporných balonů, kdy rozhodčí měnil svá rozhodnutí jako na běžícím pásu pokaždé, co jej soupeř zavalil stížnostmi a nevhodnými slovy, jsme ještě nezažili. Nevhodná a vulgární slova na naši adresu, provokativní a místy až výhružné chování byly rázem součástí hry, kdy by stačilo deset minut postupování podle pravidel a zápas byl rozhodnut, neboť soupeř nastoupil pouze v minimálním počtu a „vykartování“ jednoho z nich by znamenalo konec celého zápasu s výsledkem v náš prospěch,“ pokračoval Jan Netrval.

Klatovští volejbalisté (archivní snímek).Klatovští volejbalisté (archivní snímek).Zdroj: SK Volejbal Klatovy

„To se ovšem nestalo a arbitr ne, že neviděl, ale spíše nechtěl vidět, jakým způsobem se dokáže volejbal změnit v komedii. Opravdu netvrdím, že jsme předvedli dobrý výkon, přeci jen výsledek odpoledního zápasu 1:3 hovoří za své, ale mnohdy jsme se mohli snažit sebevíc, pravdu jsme neměli, a ani jsme ji mít nemohli,“ kroutil hlavou klatovský volejbalista a vzpomněl si na slova bývalého předsedy a současného místopředsedy Českého volejbalového svazu Zdeňka Haníka, který tvrdil, že volejbal je sportem inteligentních lidí. „Pevně věřím, že tomu tak je i nadále,“ procedil Jan Netrval.

Kapitán fotbalistů FK Okula Nýrsko Jan Čanecký.
Myslel jsem, že budeme mít devět bodů. Musíme zabrat a zvítězit, burcuje Čanecký

Na každý pád: klatovští hráči v Plzni získali pouze jediný bod a v tabulce sedmičlenné soutěž zůstávají na pátém místě. O víkendu je od 9 a 13 hodin čekají na domácí půdě poslední dva zápasy letošní sezony. Do města pod Černou věží přijede třetí tým tabulky TJ Sokol Mirošov.

Výsledky 25. a 26. kola krajského přeboru volejbalistů I. třídy: Union Plzeň – SK Volejbal Klatovy 3:2 (-23, -19, 13, 13, 14) a 3:1 (-21, 24, 20, 28), USK Slavia Plzeň C – USK Slavia Plzeň B 0:3 (-11, -20, -18) a 1:3 (19, -15, -20, -17), TJ sokol Mirošov – Volejbal Domažlice B 3:1 (18, 19, -12, 18) a 3:2 (-22, 23, -23, 18, 11), volejbalisté TJ Sokol Plzeň-Skvrňany měli volno.

Krajský přebor I. třídy.Krajský přebor I. třídy.Zdroj: ČVF

Zimní příprava: SK Klatovy 1898 - TJ Blatná (na snímku fotbalistky v zelených dresech) 6:0.
PODÍVEJTE SE: Úspěšná generálka. Klatovské fotbalistky sestřelily Blatnou