Na začátku letošní sezony si nejdříve nepříjemně poranila koleno při závodě Českého poháru na horských kolech. Sotva se uzdravila a dohonila tréninkový výpadek, zranila se znovu. Tentokrát při Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kam byla nominována za Plzeňský kraj v triatlonu, silniční a dráhové cyklistice. Bohužel nastoupila pouze na start závodů na dráze. Velmi dobře rozjetý bodovací závod ale nedokončila, protože ji neopatrností srazila jiná závodnice. Veronika skončila s těžkým zraněním v nemocnici, k dalším disciplínám už samozřejmě nenastoupila a navíc byla na měsíc opět vyřazena z tréninku a závodění.

I přes tato zranění si Veronika díky výsledkům na závodech Českého poháru v triatlonu zajistila nominaci do reprezentačního výběru ČR. S tímto výběrem se zúčastnila Mezinárodního závodu olympijských nadějí v slovenském Senci. Za účasti evropských reprezentačních výběrů se na tratích 450 m plavání, 12 km kolo a 3 km běh mezi jednotlivkyněmi umístila na 5. místě jako nejlepší z českých závodnic. V soutěži družstev obsadil výběr ČR 2. místo, když podlehl pouze výběru Maďarska.

Dalším důležitým závodem byl Evropský pohár mládeže v triatlonu ve slovinském Bledu. Tam se sešla opravdu velká konkurence. Na start se postavilo 49 dívek z devíti států. Veronika si vedla znamenitě a na tratích 400 m plavání, 15 km kolo a 3,5 km běh obsadila 3. místo. Porazily ji jen Maďarka a Chorvatka.

V silniční cyklistice se na MČR v Příbrami umístila na 5. místě v časovce dvojic a na 7. místě v závodě s hromadným startem. V celkovém hodnocení Českého poháru jí mezi kadetkami patří 4. místo. V této kategorii bude startovat i příští rok.

„Nyní už Veronika pomalu začíná s přípravou na další sezonu. Do konce roku jí čekají ještě soustředění, ve kterých se zaměří hlavně na zlepšení výkonu v plavání a běhu. Doufejme, že svůj díl smůly si reprezentantka PSK Klatovy už vybrala a v příštím roce se jí zranění vyhnou velkým obloukem,“ přeje si její trenér a otec Pavel Vlček.