Tomuto sportu zasvětil celý svůj život, nejdříve jako výborný hráč a později jako věhlasný trenér přinejmenším evropského významu.

Trénování se věnoval na nejvyšší úrovni nejprve ve Spartě Praha a později se postupně stal trenérem obou československých reprezentací (mužů i žen), mužských národních družstev Holandska, Portugalska a Turecka a ještě relativně nedávno pomáhal jako asistent Michala Ježdíka u české reprezentace mužů. Trenérských úspěchů má za sebou tolik, že je na tomto místě vyjmenovat ani dobře nelze.

Kromě naznačených aktivit nutno zmínit alespoň jeho účast na mnichovské olympiádě, koučování výběru hvězd NBA v čele s Magicem Johnsonem či pro něho nezapomenutelný pětiminutový aplaus diváků ve stoje na rozloučenou s holandskou reprezentací.

Teď si sice pan Heger v Klatovech užívá zaslouženého odpočinku, nicméně radou i přítomností na trénincích či zápasech pomáhá v Basketbalovém klubu Klatovy vychovávat mládež. Jeho zkušenosti i zasvěcené glosy k basketbalovému dění v Klatovech a v celém Česku jsou k nezaplacení a čilý oslavenec i díky nim požívá ve svém okolí té největší vážnosti. Proto mu všichni přejeme hodně zdraví a spokojenosti do dalších let.

Stanislav Křiváček, předseda oddílu BK Klatovy