První ligu vyhrálo družstvo Otavská směs, druhé kralovali Trilobiti Sušice. Závěrečné finálové kolo SuVoSo přilákalo devět volejbalových družstev, chyběl jen rodinný tým Kankrlíků. Po uvítání ředitelem soutěže Čestmírem Křížem a krátkém upřesnění pravidel se rozpoutaly nelítostné boje ve dvou tělocvičnách Základní školy v Lerchově ulici v Sušici.


„Od září, kdy se odehrálo druhé kolo, většina družstev pilně trénovala na závěr soutěže. To se také projevilo na hřišti. Nebylo slabých ani silných soupeřů. Každý tým se něčím vyznačoval,“ uvedl Ivan Tesař z týmu sušických pořadatelů. V I. lize se rozhodovalo razantností smeče, sehraností kolektivu, zkušeností a překvapivými výkony. Nakonec zvítězilo družstvo Otavská směs Sušice, které vynikalo týmovým pojetím hry, kde sehranost všech hráčů byla hlavní předností. Toto družstvo uhájilo vítězství ze druhého kola a úspěšně obhájilo i loňské prvenství. Druhé místo obsadili Mlaďoši Písek, kteří vynikali tvrdostí výborných smečí, ale také hodně kazili. Třetí místo uhráli oslabení Dřevaři Sušice, kterým ani jejich zkušenost nestačila na oba předcházející týmy. Tým Arbo Velhartice předvedl obrovské zlepšení všech volejbalových dovedností, čímž překvapil Mlaďochy, a získal čtvrté místo.


II. liga měla jasného favorita, družstvo Trilobitů, ale nikdo ze soupeřů se předem nevzdával. Nakonec se Trilobiti radovali z vítězství, ale hodně se na něj nadřeli. Druhé místo obsadila Stará škola Horažďovice, která v rozhodující bitvě porazila Malé tygry Sušice, kteří tak skončili na třetím místě. Historický úspěch zaznamenali Ďáblíci Dlouhá Ves, kteří obsadili čtvrtou příčku. Hodně potrápili Trilobity i Starou školu a v rozhodujícím utkání porazili družstvo Proč? Horažďovice. Na pátém místě skončil mladý a perspektivní tým Proč? Horažďovice, který určitě neřekl poslední slovo.
„Letošní snažení u vysokých sítí vyvrcholilo vyhodnocením soutěže a předávání cen v příjemném prostředí Sporthotelu Pekárna Sušice. O předvedených výkonech a všech „kdyby“ se diskutovalo do pozdních hodin a věřte, nebo nevěřte, všichni se těší na další, už šestý ročník SuVoSo 2009,“ dodal Ivan Tesař.

Pořadí SuVoSo

I. liga: 1. Otavská směs Sušice; 2. Mlaďoši Písek; 3. Dřevaři Sušice; 4. Arbo Velhartice.
II. liga: 1. Trilobiti Sušice; 2. Stará škola Horažďovice; 3. Malí tygři Sušice; 4. Ďáblíci Dlouhá Ves; 5. Proč? Horažďovice.

(it, my)