Skvěle se jim totiž vydařil závěr Poháru žáků České republiky, který vyhráli a vybojovali titul mistra České republiky pro rok 2014 na deblkánoi starších žáků. Zlato brali i v hlídkách, kde Vítek závodil za Horšovský Týn.

Po prvním dnu srpnového závodu v Brandýse nad Labem, kde byli Pohanka s Wendlem na deblkánoi druzí, se jim celkové vítězství v poháru velmi vzdálilo. Druhý den v první jízdě chybovali a pouze díky výborně zvládnutému eskymáckému obratu jízdu dokončili. Druhou jízdou, kterou vyhráli, však ukázali, že že se musí s nimi ještě musí počítat. Po těchto závodech zůstaly pouze dvě lodě, které mohly vyhrát Pohár žáků České republiky. Tichý – Škorňa z Valašského Meziříčí a Pohanka – Wendl měli shodně po dvou vítězstvích.

Vše se rozhodlo na mistrovství České republiky, které se konalo na Jizeře v Českém Brodě.

„Po první jízdě Vítek s Denisem prohrávali o 11,03 sekundy, což je ve vodním slalomu mnoho. Druhou jízdu však zajeli jako vyměnění. Jeli bez penalizace a zlepšili čas celkově o 15,64 sekundy," popsal Jiří Pohanka z klatovského klu­bu.

Jejich rivalové z Moravy se také zlepšili, ale měli dotek na brance č. 1, který nakonec rozhodl. Vítek s Denisem vyhráli o 1,03 sekundy.

Mladý klatovský kajakář závodil na mistrovství České republiky také na singlkánoi, kde obsadil 5. místo. Celkově skončil v českém poháru 2014 šestý na singlkánoi a devátý na kajaku.

Vítkovi však sezona nekončí. Jak se stává pravidlem, poslední veřejné závody ve vodním slalomu pořádá Kanoistický klub Klatovy, o. s. ve Strakonicích, které se pojedou 4. a 5. října 2014. Účast na nich přislíbily i známé tváře vodního slalomu, např. olympijský vítěz na singlkánoi Lukáš Polert.

„Velké díky patří městu Klatovy, které podporuje Vítka i pořádání Klatovských slalomů," dodal Pohanka.